JUHTKIRI: Õnnetus ei hüüa tulles (1)

Iga merega lähemalt kokkupuutunu, iseäranis aga kalamehed teavad, et meri annab ja meri võtab. Paraku ei möödu meie maakonnas ühtki aastat, kus vesi mõnd inimelu ei nõuaks. Enamgi veel: Saare maakond on eelnevatel aastatel uppumissurmade poolest 10 000 elaniku kohta olnud vabariigis suisa teisel kohal.

Kasti lahel kadunuks jäänud kalastaja võib ilmselt lugeda tänavuseks esimeseks uppunuks, ka mullu läks märga hauda üks inimene. Aga 2014. aastal uppus maakonnas kolm inimest ja aasta varem neli. Selle statistika valguses on suundumus küll positiivne, kuid veeõnnetused on kindlasti miski, mille juhtumine on võimalik viia peaaegu nullini. Seda ennekõike tänapäevaseid turva- ja päästevahendeid silmas pidades.

Eile Kasti lahel kadunuks jäänud mees suure tõenäosusega päästevesti ei kandnud. Ometi on tegu kõige odavama elukindlustusega merel. Õnnetuse hetkel seda aga enam selga ei tõmba. Me ei saa ilmselt kunagi teada, mis kalamehega täpselt juhtus, aga vähim, mida selle juures taas meenutada tasub, on tõsiasi, et meri nalja ei mõista.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 435 korda, sh täna 1)