Kuressaare ametikool plaanib tulevikus tõenäoliselt loobuda Upal asuva õppekompleksi eesmajast ehk õppehoonest, mis on mitmeid aastaid olnud alakoormatud.
Lisaks eesmajale on ametikoolil Upal nn tavamaja ehk Tehnoloogiamajaka hoone, kus on ehituse, väikelaevaehituse, autoerialade, tisleri jt õppetöökojad. Samuti õppeklass, kus Vanalinna kooli ja Saaremaa ühisgümnaasiumi noormehed käivad oma töö- ja tehnoloogiaõpetuse tundides.
“Eesmajas on neli korrust õppeklasse, kohvik ja õpilaskodu ning praegu ka tekstiili- ja õmblustöö klassid,” selgitas ametikooli teabejuht Taavi Tuisk Kadi raadio “Keskpäeva” saates. “Sel sügisel proovisime esmakordselt, kuidas me saaksime hakkama ilma seal majas tunde andmata, ja elu näitas, et linna õppekompleksi mahutakse ära.”
Sellest sündiski mõte Upa eesmaja ära anda. Esialgu on seatud siht, et maja võiks Riigi Kinnisvara AS-ile üle anda järgmise aasta teises pooles.
Enne tuleb siiski lahendada mõned probleemid. Näiteks kuhu panna kangasteljed, õmblusmasinad ja overlokmasinad. Veel on välja mõtlemata, kuidas toitlustada õpilasi, kes Tehnoloogiamajakas edasi käivad. Ümber tuleb tõsta ka kommunikatsioonid.
Mis sellest majast seejärel edasi saada võiks, Taavi Tuisk öelda ei osanud, rõhutades, et nemad ei ole majast lõplikult loobumiseks asjale omalt poolt ametlikku käiku veel andnud.
Loll jutt, et ei tea. pagulaste majutuskeskus pidi sinna tulema
Ikka muidugi, kõikidesse suurematesse majadesse, mis parasjagu müügis vms, plaanitakse pagulaskeskusi. Anna kannatust…
See, et sinna pagulaste majutuskeskus rajatakse, käis läbi juba eelmine nädal. See nädal siis tuli uudis , et upa loobubki oma majast.
Äkki siisgi riigigümnaasium sinna teha! Lehtsalul see ettepanek oli. Või siis koguni Lääne-Saare gümnaasium!
Ikka Leisi keskkooli gümnaasiumiosa filiaal!
Milles natuke vâârtust – kohe parseldatakse maha !?
LINN LAIENEB JUBA UPA POOLE – KAEVATAKSE JU KUIVENDUSKRAAVE…SUURED PROJEKTID ON KÁSIL ! KINNISVARA VÂÁRTUS TÓUSEB ! EGA SEE TEEDE EHITUS LAEST TULNUD…IKKA ÂRIKATE LOBI LINNAVALITSUSES !
Sinna lähevad Sõmera hooldekodu elanikud