Ametikool loobub õppehoonest (7)

Kuressaare ametikool plaanib tulevikus tõenäoliselt loobuda Upal asuva õppekompleksi eesmajast ehk õppehoonest, mis on mitmeid aastaid olnud alakoormatud.

Lisaks eesmajale on ametikoolil Upal nn tavamaja ehk Tehnoloogiamajaka hoone, kus on ehituse, väikelaevaehituse, autoerialade, tisleri jt õppetöökojad. Samuti õppeklass, kus Vanalinna kooli ja Saaremaa ühisgümnaasiumi noormehed käivad oma töö- ja tehnoloogiaõpetuse tundides.

“Eesmajas on neli korrust õppeklasse, kohvik ja õpilaskodu ning praegu ka tekstiili- ja õmblustöö klassid,” selgitas ametikooli teabejuht Taavi Tuisk Kadi raadio “Keskpäeva” saates. “Sel sügisel proovisime esmakordselt, kuidas me saaksime hakkama ilma seal majas tunde andmata, ja elu näitas, et linna õppekompleksi mahutakse ära.”

Sellest sündiski mõte Upa eesmaja ära anda. Esialgu on seatud siht, et maja võiks Riigi Kinnisvara AS-ile üle anda järgmise aasta teises pooles.

Enne tuleb siiski lahendada mõned probleemid. Näiteks kuhu panna kangasteljed, õmblusmasinad ja overlokmasinad. Veel on välja mõtlemata, kuidas toitlustada õpilasi, kes Tehnoloogiamajakas edasi käivad. Ümber tuleb tõsta ka kommunikatsioonid.

Mis sellest majast seejärel edasi saada võiks, Taavi Tuisk öelda ei osanud, rõhutades, et nemad ei ole majast lõplikult loobumiseks asjale omalt poolt ametlikku käiku veel andnud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 091 korda, sh täna 1)