Naabrid ütlevad Pöide pakkumisele ei (6)

Orissaare ja Laimjala Pöidega ühinemisläbirääkimisi tõenäoliselt pidama ei hakka.

Nii Orissaare vallavolikogu tänasel istungil kui ka Laimjala vallavolikogu esmaspäevasel istungil on kavas anda vastus Pöide volikogu ettepanekule alustada ühinemisläbirääkimisi.

Mõlema valla otsuse eelnõus on kirjas: “Mitte nõustuda Pöide vallavolikogu ettepanekuga algatada haldusterritoriaalse korralduse ja piiride muutmine eesmärgiga moodustada nelja omavalitsuse üksuse baasil vabatahtliku ühinemise kaudu üks kohaliku omavalitsuse üksus.”

Neljas osapool on Leisi, kellele Pöide samuti 30. septembril ettepaneku tegi. Leisi vallavolikogus Pöide ettepanekut veel arutatud ei ole.

Orissaare valla eelnõus on lisatud, et volikogu võttis 25. augustil seisukoha, et Saaremaal peaks olema üks omavalitsus. Seetõttu ei peeta vajalikuks arendada paralleelselt mitmeid ühinemisläbirääkimisi.

Sarnane märge on ka Laimjala eelnõus: “Muutes halduskorraldust Saaremaal, on vaja vaadata maakonna kui terviku huvisid ja seega peaks Saaremaal olema üks omavalitsus.”

Pöide volikogu ettepanek kolmele vallale on jätkuks ühinemisläbirääkimistele, mida Ida-Saaremaal aasta esimeses pooles juba peeti. Toona oli läbirääkimiste algataja Leisi, kes esialgu tegi ettepaneku Orissaarele ja Pöidele ning hiljem kutsus laua taha ka Laimjala ja Valjala.

Septembri lõpus otsustas Pöide volikogu, kes suure ühendvalla läbirääkimistel osaleda ei soovi, et tuleb taas alustada läbirääkimistega, mille eesmärk oleks Ida-Saare ühendvalla moodustamine.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 178 korda, sh täna 1)