Linnavalitsus jagas toetusi

10. oktoobrini sai Kuressaare 2016. aasta eelarvest taotleda toetust haridus- ja noorsootöö-, kultuuri-, vabaaja- ja spordiprojektidele ning sotsiaalse suunitlusega ja terviseedendamisega seotud projektidele.

Tingimus oli, et projekti üritus või tegevus toimub Kuressaares või on muul olulisel viisil Kuressaarega seotud, vahendas Kuressaare linnavalitsuse pressiesindaja Kristiina Maripuu.

Haridus- ja noorsootöö valdkonna projektidele eraldati kokku 2080 eurot. Toetati järgmisi projekte: koguperepäev “Kunsti ja muusikaga jõulude ootel”, rahvatantsurühma Öieti 10. sünnipäeva tantsulaager-etendus, “Olen nähtav!” 2016 – Saaremaa noortekeskuste vahelise projekti finaal, helkurmoe-
show, “Noorelt vabatahtlikuks”, täiskasvanuhariduse konverents 2016 ja võtmepädevuste õpitoad ning moe-
etendus “Sära”.

Kultuuri-, vabaaja- ja spordiprojektidele eraldati kokku 6588 eurot ja toetuse said järgmised projektid: Saaremaa toidufestival, pööripäevajooksud Loode tammikus aastal 2016, rahvusvahelise muusikapäeva tähistamine Kuressaares, Kuressaare karikaturniir korvpallis 2016, Saare Hafla ja Saare Johara, 43. Saaremaa Kolme Päeva Jooks, rahvakollektiivile uute esinemisriiete soetamine, merekultuuriaasta pidulik lõpetamine, I Ultima Thule maratoni korraldamine, Kuressaare Eesti Seltsi tuluõhtu, pop-up merekool Meresõber ja “Kontrast-2”.

Sotsiaalprojektide toetuseks eraldati 880 eurot. Toetuse pälvisid: “Kogemuste toel”, puuetega inimeste toodete laat “Oma asi” ja diabeedialane teavituspäev.

Kokku eraldati projektitoetuste II voorus 9548 eurot. Abilinnapea Tiia Leppiku sõnul esitati projekte sügisvooru vähem kui kevadvooru, aga komisjonil oli kaalumist siiski piisavalt. “Toetuste saajate hulgas oli traditsioonilisi üritusi, millel on pikk ja kaalukas ajalugu, aga oli ka hulgaliselt uuemaid ja ka päris esmakordselt toimuvaid üritusi,” märkis Leppik. Abilinnapea avaldas lootust, et projektitoetuse taotlemisel ollakse aktiivsed ka edaspidi.

“Taotluste esitamise elektrooniline keskkond on pidevalt avatud ja projektitaotlusi on võimalik esitada jooksvalt. Kui taotluse esitamine tundub keerukas, küsige meilt kindlasti nõu ja abi,” julgustas Leppik.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 660 korda, sh täna 1)