Keskmine vanaduspension kerkib 416 euroni (1)

Riigikogu ees kolmapäeval järgmise aasta eelarvet tutvustanud rahandusminister Sven Sester kinnitas, et järgmine aasta kergitab keskmise vanaduspensioni 416 euroni.

“Pensionid kasvavad koos palkadega. Pensionideks on eelarves ette nähtud kokku 1,67 miljardit eurot. Keskmine vanaduspension tõuseb 20 euro võrra 416 eurole ja jääb ka tulevikus maksuvabaks,” ütles Sester, lisades, et üksi elavatele pensionäridele maksab riik täiendavat toetust 115 eurot aastas.

Sesteri sõnul kasvavad ka haigekassa võimalused tuleval aastal 66 miljoni euro võrra 1,09 miljardi euroni, sest palgad ja palkadelt makstava sotsiaalmaksu laekumine kasvab. “Väited, et sotsiaalmaksu langetamine vähendab haigekassa sissetulekuid, on eksitavad ja asjatundmatud, sest seaduses on kompensatsioonivalem, mis tagab, et maksumuutused haigekassa sissetulekuid ei mõjuta. Lisaks sellele saab järgmisel aastal hoo sisse euroraha toel esmatasandi tervisekeskuste rajamine,” rõhutas Sester.

Tervemate eluviiside toetamiseks kavandab riik tulevikus anda tööandjatele paremad võimalused töötajate tervise eest hoolitsemiseks. Selleks on riigikogu menetluses eelnõu, mille kohaselt ei loeta tööandja tehtud kulutusi töötaja tervise edendamiseks alates 2018. aastast erisoodustuseks 100 euro ulatuses kvartalis ehk 400 euro ulatuses aastas.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 126 korda, sh täna 1)