MIS JUHTUS

Möödunud nädalal sai Kuressaare politseijaoskond 27 väljakutset. Alustati viit kriminaalmenetlust. Kuressaare politseijaoskonna patrulltalituse juhi Matis Siku sõnul on endiselt probleemiks joobes juhid, keda tuli liiklusest kõrvaldada viiel korral. Üks joobnud juht tabati nädalavahetusel läbiviidud “Kõik puhuvad” reidi käigus Leisi maanteel.

Närvilised juhid

Politseile teeb muret ka autojuhtide närvilisus, mis on tingitud Kuressaare peatänava remondist. Remondi tõttu kasutavad sõidukijuhid ümbersõiduks väga sageli Pihtla teed ja Ida tänavat. Siku sõnul toob liikluskoormuse kasv väiksematel tänavatel kaasa närvilisuse liikluses, kuna nende tänavate läbilaskevõime ei ole nii suur nagu peatänaval.

Ohtlik Ida tänav

“Pihtla tee ja Talve tänava ristmik on saanud nüüdseks selgema liikluskorralduse ja probleem on leevenenud. Väga ettevaatlik tuleks aga olla Ida tänaval liigeldes, kus eesõigusega ristmikud vahelduvad teeandmise kohustusega,” rõhutas patrullitalituse juht. Ta lisas, et nii juhtus eelmisel teisipäeval liiklusõnnetus Ida ja Piiri tänava ristmikul, kus kõrvalteelt tulnud sõidukijuht ei andnud tähelepanematusest teed peateel liikuvale juhile.

“Inimesed kokkupõrkes küll viga ei saanud, kuid üks sõidukitest paiskus vastu tänavavalgustusposti, mis sai kahjustada. Seega soovitan juhtidele Ida tänavat kasutada nii vähe kui võimalik,” ütles Sikk.

Naaber sõimas

Nädala jooksul alustati üht väärteomenetlust avaliku korra rikkumist käsitleva paragrahvi järgi. Tüli toimus seekord Mustjala vallas, kus üks naaber sõimas teist kolmandate isikute juuresolekul.

Neljapäeval tuli politseil tegeleda sotsiaalmeedias levinud infoga, et Kuressaares sõidab ringi Läti numbrimärkidega sõiduk, mille akendest sihitakse relvataoliste esemetega.

Kohkunud lätlased

“Politsei leidis sõiduki ühe Kuressaare majutusasutuse juurest ja kontrollis sõidukiga seotud isikuid reede hommikul. Tegu oli kolme Läti noormehega, kes ostsid mänguasjade kauplusest mängurelvad ja sõitsid siis mööda linna ringi. Noorukid olid kohkunud, kui politsei nende vastu huvi tundis, ja said aru, et nende tegu võis inimestes hirmu tekitada. Noorukite sõnul ei soovinud nad kellelegi halba ja nad lubasid, et selline asi enam ei kordu,” rääkis Sikk.

Korteris lärmati

Reede öösel vastu laupäeva sai politsei korduvalt väljakutseid ühte Kuressaare kortermajja, kus naabrid olid häiritud ühest korterist kostvatest häältest. “Kuna korteri ust ei avatud, tuli politseil olukorrale lahenduse leidmiseks võtta telefoni teel ühendust korteri omanikuga. Nüüdseks on loota, et naabrite mure leiab lahenduse, sest korterit kasutavad üürnikud,” ütles Matis Sikk. Ta rõhutas, et politsei ei suhtu inimeste öörahu häirimisse ükskõikselt ja ukse mitteavamine ei tähenda, et rahurikkuja on sellega kergelt pääsenud.

Ilmad lähevad külmaks

Ilmateenistuse info kohaselt algab teisipäeval just saartelt lörtsisadu ja oodata on teeolude halvenemist. Politsei meenutab saabuva külmema perioodi eel, et hommikuti tuleks liikluses olla pikivahe hoidmisel ja manöövrite tegemisel varasemast ettevaatlikum. Kodust väljumisel tasuks varuda rohkem aega, et sõiduki konditsioneer jõuaks klaasid puhastada ja nähtavus autost oleks võimalikult hea. Kes kaalub autole talverehvide allapanekut, siis see on lubatud 15. oktoobrist.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 38 korda, sh täna 1)