KE Saaremaa piirkond toetab Jüri Ratast

Keskerakonna Saaremaa piirkonna juhatus otsustas toetada eelseisval erakorralisel kongressil erakonna esimehe kohale Jüri Ratase kandidatuuri.

Hindame Jüri Ratase iseloomuomadusi ja põhiväärtusi, mida ta elus hindab, tema töökust, eesmärgile pühendumust, koostöövalmidust ja -oskust, rääkis Saaremaa piirkonna juht Janne Nurmik. “Näeme, et Jüri Ratasel on kompetentsi ja tarkust viia Eesti suurim erakond edasi sihikindla, oma põhimõtteid hoidva, eesmärke ja lubadusi täitva, tugeva ja ühtse meeskonnana,” lisas ta, märkides, et juhatuse otsus sündis konsensuslikult.

Erakonna looja ja aastaid selle hinnatud juhi Edgar Savisaare tulevikupositsioon ja -roll sõltub Nurmiku hinnangul eelkõige Savisaare oma sisemisest soovist ja tahtest. “Ideaalis võiks Edgar Savisaar olla kui kindel kalju ja seljatugi oma väärikale mantlipärijale ja tema meeskonnale, olla väärtuslik usaldusisik ja nõuandja. Keskerakonna sümbol ja Eesti poliitika suurkuju on Edgar Savisaar tänaseks juba nagunii, ja jääb selleks alati.”

Juhatuse liikme kandidaatideks seavad saarlased erakorralisel kongressil Tallinna linnavolikogu esimehe Kalev Kallo, Tallinna abilinnapea Kalle Klandorfi, riigikogu liikmed Enn Eesmaa, Jaanus Karilaidi, Mihhail Korbi, Kadri Simsoni ja Mailis Repsi ning Põhja-Tallinna linnaosa vanema Raimond Kaljulaidi. Aukohtu esimehe kohale esitatakse Aadu Musta kandidatuur ja revisjonikomisjoni liikme kohale Jaak Aabi kandidatuur.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 80 korda, sh täna 1)