Helkur-moesõu pani noored helkima

HELGIVAD KÜLL: Pildile jäid omavilditud helkurloomadega Carola Palu, Olivia Känd, Liis Palu ja Kerdi Jano Aste avatud noortekeskusest. IRINA MÄGI

HELGIVAD KÜLL: Pildile jäid omavilditud helkurloomadega Carola Palu, Olivia Känd, Liis Palu ja Kerdi Jano Aste avatud noortekeskusest.
IRINA MÄGI

Neljapäeva õhtu hakul toimus Kuressaare kesklinnas helkur-moesõu, milles osalesid Muhu, Kärla, Aste, Lümanda, Orissaare, Pöide, Valjala ja Kuressaare noortekeskus, Kuressaare Vanalinna kool ja Kuressaare ametikool. Osalevaid noori oli üles antud koguni 45.

Sõu peakorraldaja Sille Lapp tõdes, et projekti tulemused selguvad edaspidi, sest eesmärk oli ju innustada noori end nähtavaks tegema.

Kõik meisterdajad sõul kohal ei olnud ja helkurite meisterdamine noortekeskustes kindlasti jätkub, sest materjali peaks jätkuma. “Aga sõnum helkuri kandmise vajalikkusest on jõudnud väga paljudeni, noored on kindlasti palju teadlikumalt asjasse suhtuma hakanud, julgevad kaaslastelegi teha märkusi helkuri puudumise või vale kandmise kohta,” ütles Lapp. Ta lisas, et võitjad olid ka kõik. Parimate autasustamine žürii poolt oli lihtsalt boonus.

Lapp arvas, et vaatamata varasemale – kaks aastat on taoline üritus toimunud Muhus alles novembri lõpus – ja ka valgemale ajale õnnestus üritus tänu kõikide noortekeskuste noorsootöötajate ühisele panusele. “Valjala noortele küll meeldis. Aitäh kõikidele. Oleme nähtavad!”

Žüriisse kuulusid Solveig Edasi maanteeametist, Marii Kõrgesaar Kuressaare linnavalitsusest, Lii Pihl Kuressaare Raegaleriist, Sigrid Osa Meie Maast, Kaisa Nurm politsei- ja piirivalveametist ning Anneli Meisterson Saare maavalitsusest.


Parimad kollektsioonid

1. Maarjali Vaht, Muhu noortekas

2. Kollektsioon “Moodne sügis”, Nenna, Nora, Kertu, Anette, Orissaare ANK

3. Liisu Lilles, Liise Lindau, Victoria Vihman, Edith-Ly Lindau, Lümanda ANK

Parim ehe – kiilid, Grete ja Katrin, Pöide ANK

Parim kott – Rasmus Tabur, Valjala ANK

Parim jalats – Mari Viirand, Muhu noortekas

Parimad kindad – Anni Aksalu, Kärla noortetuba

Parimad mütsid – Kuressaare Vanalinna kool


WOW preemiad:

Pille, Kuressaare ANK Noortejaam

Carola Palu, Olivia Känd, Liis Palu, Kerdi Jano, Aste ANK – vilditud helkurloomad

Kristina Vammus, Lümanda ANK

Anne Nelis, Loore Tamm, Kuressaare ANK Noortejaam – vihmavari

Politsei eripreemia – Marii Viirand, Muhu noortekas

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 367 korda, sh täna 1)