Tunnustati tublimaid õppijad ja koolitajad (FOTOD) (2)

AASTA LASTEAIAÕPETAJA on Reelika Aedmäe Salme lasteaiast. Tema kätt surub Raivo Peeters. Fotol veel Kaido Kaasik ja Meelis Kaubi. MAANUS MASING

AASTA LASTEAIAÕPETAJA on Reelika Aedmäe Salme lasteaiast. Tema kätt surub Raivo Peeters. Fotol veel Kaido Kaasik ja Meelis Kaubi.
MAANUS MASING

Saare maavalitsuses toimus eile täiskasvanud õppija nädala tunnustusüritus, kus tänati 2016. aasta parimaid haridustöötajad, täiskasvanud õppureid ja koolitajaid.

Aasta õppija tiitli pälvis Saaremaa muuseumi arvutispetsialist Jürje Koert, kes esmalt suunas täiskasvanute gümnaasiumisse õppima oma tütre ja seejärel läks keskharidust omandama ka ise. Tänavu lõpetas ta Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumi ja alustas sügisel õpinguid Tallinna ülikoolis andragoogika erialal.

Lisaks valiti välja ka aasta seeniorõppija – Elve Viljus. Ta on majandusalase kõrghariduse ja pikaajalise finants-valdkonna töökogemusega naine, kes soovis leida rakendust pärast pensionile jäämist. Kuna eelnev amet kahjustas Viljuse silmi, ei saanud ta jätkata tööd, kus tuli istuda arvuti taga. Kasutades ära oma häid omadusi, huvi mahetoidu vastu ja perekonna omanduses olevat talukompleksi, rakendas ta end kodumajutuse teenuse pakkujana.

Aasta koolitaja tunnustuse pälvis Kuressaare ametikooli kutseõpetaja Irina Arhipova. Arhipova täiskasvanud õpilased iseloomustavad teda kui suure töövõimega inimest, kes nõuab töökust ka oma õpilastelt.

Kõik tublid tegijad

Aasta koolitussõbralik organisatsioon on KG koolituskeskus Osilia. Koostöös Eesti ülikoolide ja kõrgkoolidega on läbi viidud suurel hulgal erialaseid täienduskoolitusi. Samuti on Saaremaale toodud erineva tasemeõppe programme.

Aasta õpitegu 2016 on rahvarõivakoolitus “Rahvarõivas – puhas ilu”, mille eestvedajad olid KadakMari MTÜ juhatuse liikmed Mareli Rannap ja Imbi Padar. Koolitus pälvis ka üleriigiliselt tiitli aasta õpitegu 2016.

Aasta raamatukogu 2016 tiitli pälvis Orissaare raamatukogu. Täiskasvanute hariduse edendamisel on Orissaare raamatukogul suur kaasaaitaja roll. Seal julgustatakse inimesi ise arvutit kasutama, samuti toimuvad erinevad kasutajakoolitused.

Aasta lasteaiaõpetaja on Reelika Aedmäe Salme lasteaiast, klassiõpetaja Merle Lepik Salme põhikoolist, põhikooliõpetaja Inge Vahter SÜG-ist, gümnaasiumiõpetaja Eve Tuisk KG-st, klassijuhataja Maidu Varik KG-st, õppeasutuse juht Martti Nõu Orissaare muusikakoolist ja suunaja Kadri Markus KTG-st. Haridusasutuse aasta teoks tunnistati Saaremaa 25. miniteatripäevad, mille eestvedaja on Rita Ilves SÜG-ist.

Üleriigiliselt olid kolme nominendi seas nimetatud kategooriates Inge Vahter, Maidu Varik ja Saaremaa 25. miniteatripäevad ning Merle Lepik, kes osutus ka üleriigiliselt aasta klassiõpetajaks.

Jagage oma lugu!

Tunnustusürituse algul said tervituseks sõna Saare maavanem Kaido Kaasik ja Kuressaare linnapea Madis Kallas. Maavanem innustas täiskasvanud õppijaid jagama oma lugusid ja ärgitama seeläbi teisigi uusi teadmisi omandama.

Kallas tõi välja, et võrreldes kümne-viieteistkümne aasta taguse ajaga on täiskasvanud õppijate osakaal märkimisväärselt suurenenud ja seda on näha ka näiteks Kuressaare ametikoolis. Samuti toonitas ta pere suurt rolli täiskasvanud õppijate toetamises. Noorena on lihtne õppida, aga täiskasvanuna, kui juba endal lapsed, siis juba märksa raskem, märkis Kallas.

Täiskasvanud õppijaid tervitas ka Saare maakonna kesk-
raamatukogu direktor Anu Vahter, kes rääkis põgusalt mälutreeningust ja selle tähtsusest. Lisaks viis ta läbi paar praktilist harjutust ja andis töölehtede näol täiskasvanud õppijatele ka n-ö kodust tööd.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 332 korda, sh täna 1)