Töötuid on kõige enam Kuressaare naiste hulgas (1)

AITAVAD HEA MEELEGA: Töötukassa teenindussaalis on valmis nende jutule tulijaid abistama infospetsialistid Elge Suurem ja Eliis Paimre. MAANUS MASING

AITAVAD HEA MEELEGA: Töötukassa teenindussaalis on valmis nende jutule tulijaid abistama infospetsialistid Elge Suurem ja Eliis Paimre.
MAANUS MASING

Ehkki registreeritud töötuid on Saare maakonnas viimastel andmetel taas juba ligi 500, nendib töötukassa, et tööandjate hinnangul valitseb saarel pigem töökäte puudus.

Saarte Hääl tõi läinud nädala tööküljel välja, et töötuks registreerinute arv Saaremaal on septembri lõpu seisuga 470 inimest. Augustis oli töötuid 446, mis tähendab, et kuuga on töötuid juurde tulnud 24.

JULGUSTAJA: Kuigi töötute arv kahaneb praegu iga kuuga, julgustab Ave Reimaa-Lepik neid, kes pakutavate töökohtade seast endale sobivat ei leia, ise ettevõtjaks hakkama. Foto: Sander Ilvest

Töötukassa Saaremaa osakonna juhataja Ave Reimaa-Lepik märkis, et 2015. aasta samal perioodil oli Saaremaal töötuna registreeritud 486 inimest ja 2014. aasta 30. septembri seisuga 542 inimest.

Tööpakkumisi jagub küll

“Aastatega võrreldes on töötute arv seega vähenenud, kuid sesoonsust jälgides on trend positiivne,” märkis Reimaa-Lepik.

Töösuhte lõppemise põhjused on tema sõnutsi erinevad – tähtajalise lepingu lõppemine, koondamine, kuid leidub ka neid, kes on kolinud Saaremaale ja lõpetanud seega ise oma töölepingu mandril.

Selle nädala seisuga on Saaremaal vahendada 129 töökohta. Ave Reimaa-Lepik tõi välja, et augustis vahendasid nad 277 ja septembris 244 töökohta. “Tuleb tõdeda, et tööpakkumiste profiil on rikkalik, st pakkumisi on nii lihttöölisele kui ka spetsialistile, rääkimata erinevatest valdkondadest,” rääkis töötukassa kohapealne juht. “Rääkides tööandjatega, siis on töökätest pigem puudu kui üle,” lisas ta.

Kes on aga need tööta inimesed? Kui vaadata meeste ja naiste osakaalu töötute hulgas, on naiste osakaal läbi aastate olnud kõrgem ja nii on see ka praegu. Läinud kuu lõpu seisuga on Saare maakonnas registreeritud töötuid mehi 205 ja naisi 265.

Vanusegrupiti vaadates on meeste seas enim töötuid vanuses 25–54 eluaastat. Selles vanusevahemikus on töötuid viimastel andmetel 117. Järgmine vanusegrupp, kus töötuid on rohkem, on 55 ja vanemad – kokku 60 tööta meest. Kõige vähem on töötuid noorte meeste hulgas – vanuses 16–24 eluaastat on registreeritud töötuid vaid 28.

Enim töötuid linnas

Naistega on kohati sarnased, kohati erinevad lood. Kui enim on töötuna registreeritud naisi samuti vanuses 25–54 eluaastat (170), siis kahes ülejäänud vanusegrupis on töötuid üsna ühepalju. 16–24-aastaseid töötuid naisi on Saaremaal 45 ning 55-aastaseid ja vanemaid 50.

Kõige rohkem on töötuna registreeritud naisi loomulikult Kuressaares, kus on ka kõige enam elanikke. Töötuna on registreeritud 113 Kuressaares elavat naist. Tööta mehi on Kuressaares 70.

Lääne-Saare vallas on tööta mehi samas pisut rohkem kui naisi. Maakonna suurimas vallas ei ole jagunud tööd 60 mehele ja 58 naisele.

Rohkem töötuid mehi on veel Laimjalas, Leisis, Salme vallas ja Ruhnus. Mainitud valdades on Laimjalas 10 töötut meest ja viis naist, Leisis 13 meest ja 10 naist ning Salmel 11 meest ja üheksa naist. Ruhnus on töötuid mehi kaks ja naisi vaid üks.

Naisi on samal ajal töötute hulgas rohkem Kihelkonnal, Muhus, Mustjalas, Torgus ja Valjalas.

Kihelkonna vallas on töötuid naisi seitse ja mehi kolm, Muhus naisi 11 ja mehi kolm, Pihtlas naisi 13 ja mehi seitse, Pöidel naisi seitse ja mehi kaks, Torgus naisi kolm ja mehi kaks ning Valjalas naisi 11 ja mehi kaheksa.

Mustjalas on töötuid naisi kolm, kuid selle valla mehed on kõik endale tööd leidnud. Orissaares on töötuid mehi ja naisi aga võrdselt – 14.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 937 korda, sh täna 1)