Õpilased tegid koolile piraka sünnipäevatordi (FOTOD)

TÖÖ KIIDAB TEGIJAT: Küpsiste ladumise ja katmisega on ametis Ott Kärner, Meriliis Kivimägi, Simona Rüütel, Kairi Laidmaa ja Johanna Järmut. MAANUS MASING

TÖÖ KIIDAB TEGIJAT: Küpsiste ladumise ja katmisega on ametis Ott Kärner, Meriliis Kivimägi, Simona Rüütel, Kairi Laidmaa ja Johanna Järmut.
MAANUS MASING

800 küpsist, 4 kg hapukoort, 4,5 liitrit moosi, piima, kakaod, sulatatud šokolaadi, martsipanist lilli, vahukoort. Meisterdamiseks mõni tund tööd ning Orissaare gümnaasiumi 70. sünnipäeva tort kõigile kooliõpilastele oligi valmis.

Kooli endistele ja praegustele õpetajatele mõeldud tort pealekauba – selleks kulus 54×4 ehk 216 küpsist.

Moosi jäi õpetajate tordi tarvis piisavalt üle, aga kilo hapukoort tuli küll sööklast juurde tuua. Olgu öeldud, et õpilasi on koolis 188. Mis saab ülejäänud 12 tükist? “Need on mõeldud klassijuhatajatele,” teatas seitsmendik Raahel Ränk.

Kui idee valmistada kooli juubeliks tort pakuti välja klassivanemate koosolekul mõni nädal tagasi, siis ettevalmistused torditeoks läksid lahti juba üleeile.

Siis laoti küpsistest valmis tortide esimene kiht ja valmistati vormide abil värvilised martsipanililled.

Eile ennelõunal tulid kõikide klasside esindajad kokku ja asusid tööle. Igaühele jätkus tegevust – kes pintseldas küpsiseid piimaga kokku, kes määris hapukoort, kes riputas kakaopulbrit – tõsi küll, hiljem segati see hapukoore sisse, et lihtsam oleks. Kes määris moosi, kes ladus uusi küpsiseid.

Tooraine soetati kooli raha eest. Tõsi, moosi tõi torditeo juhendaja, huvijuht Mare Noot oma kodust. “Erinevad moosid, näiteks pohla- ja mustsõstramoos kokku segatuna maitseb päris huvitav,” leidis Mare. “Ja hea,” lisasid magusameistrid.

Kui kõik neli kihti valmis, kaeti ülemine kiht sulatatud šokolaadiga ning kaunistati vahukoore ja kirevate martsipanlilledega. Lilledest laoti ka kiri “Meie kool 70”.

Kaunis tulemus oli vaeva väärt! 3. klassi tüdruk Anete Aus leidis, et torditegu pole mingi vaev, vastupidi. “See on nii lihtne – me teeme seda kodus kogu aeg,” ütleb tüdruk. “Teeme ainult natuke teistmoodi.” Anete sõnul oli torditeo ajal ülejäänud klassil loodusõpetuse tund. “Aga siin on palju huvitavam,” lausus ta. Tänasel sünnipäevapeol astub Anete klass üles lauluga, mille viis on kõigile teada-tuntud “Põdra maja”, sõnad aga õpilaste looming.

Suur tordisöömine lähebki lahti aktusel, kuhu on oodata ka nimekaid vilistlasi. Teiste seas on lubanud oma kodukooli külastada kaitseminister Hannes Hanso.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 891 korda, sh täna 1)