Lätlased sihtisid Kuressaares autoaknast inimesi (7)

Sotsiaalmeedias jagati kurjakuulutavat teadet, et Kuressaare sõidab ringi Läti numbrimärgiga auto, mille akendest inimesi püstolitaolise esemetega sihitakse. Vahejuhtumist sai teavitatud ka politsei.

Täisnime mitte avaldada soovinud Juta jagas oma Facebooki kontol teadet, et Kuressaares sõitis ringi Läbi numbrimärgiga punane Ford Focus, mille akendest sihitakse inimeste suunas püstitolitaoliste esemetega. Naine viibis autos koos oma 17-aastase poja Toomasega, kellel õnnestus autost ka pilt saada ning politseile edastada.

„See toimus eile (neljapäeval – toim.) päeval. Olin Auriga parklast väljumas, kui märkasin, et mööduvast autost, kus noored mehed sees, minu poole sihitakse! Sõitsime nendega samas suunas ning Pihtla ristmikul jõudsime autole lähemale ning saime pildi, mis läks edasi politseile,“ ütles ehmatuse osaliseks langenud Juta.

Ta lisas, et nii Kevade kui Kaevu tänaval sihiti nende ees sõitvast autost jalakäijate suunas, kellest osad olid ka koolilapsed.

„Arvasime, et autos viibijad võivad olla kas purjus või narkojoobes,“ möönis naine.

Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Heiko Leesmendi sõnul õnnestus sotsiaalmeediasse postitatud kirjelduse põhjal politseil tuvastada meeste sõiduauto ühe Kuressaare majutusasutuse parklas. Isikud tehti asutuse esindaja kaudu kindlaks ning nendega võeti ühendust.

Selgus, et tegemist oli 17-,26- ja 21-aastase Läti turistidega, kes naljaviluks poest mänguasjad soetasid.

Noormehed ise tunnistasid, et käitusid ebasobivalt ning olid kohkunud, et politsei nende tegevuse vastu huvi tundis.

Endi sõnul ei mõelnud nad oma tegevusega midagi halba ning sooviks ei olnud kedagi hirmutada ja lubasid, et midagi taolist rohkem ei kordu.

Juta sõnul ei kergenda see asjaolu, sest nii tema kui poeg olid juhtumist šokis: „Nad ei ole ju palunud andeks nendelt inimestelt, keda nad reaalselt sihtisid ja ehmatasid,“ sõnas ta.

uudis_ford-focus

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 970 korda, sh täna 1)