Ruhnu laevaliiklus seisab (1)

Kiirlaev Runö seisab praegu Pärnu sadamas ja reisid Ruhnu on hetkel tühistatud.

Kiirlaeva Runö 15. oktoobri hommikusel väljumisel Ringsu sadamast puutus laev muulide vahelisel veeteel kokku veealuse objekti või merepõhjaga, mis põhjustas laeva peamasinate seiskumise. Masinate käivitamise järel ilmnes vasakul sõu­kruvil vibratsioon.

“Laev suundus parema peamasinaga sõites Pärnusse, kus vasakule sõukruvile tehti tuukriülevaatus. Juhtumi täpsemad asjaolud selguvad juurdluse käigus,” teatas OÜ Väinamere Liinid teenindusjuht Anu Hiiuväin.

Soodsate ilmaolude ja piisava veetaseme korral saab laev sõita ka ühe peamasinaga. Oktoobris on hooaja lõpuni jäänud teha veel neli reisi Roomassaare suunal ja kaks reisi Pärnu suunal. Kiirlaevaga Runö ei ole võimalik sõitmist jätkata aga enne, kui Ringsu sadama sissesõidu veeteel ei ole tagatud ohutu sügavus 3 meetrit. Sadama valdajat on teavitatud  vajadusest kontrollida laevaühenduse taastamiseks üle sügavused.

Praegu on Läänemere idaosas veetase valdavalt keskmiselt 50 cm alla nulltaseme, mis muudab laevaliikluse omakorda keerulisemaks.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 428 korda, sh täna 1)