Astrid Vaiksaar – Microsofti kodutööline (1)

MAANUS MASING

MAANUS MASING

Valjalas lapsepõlve veetnud Astrid Vaiksaar on ringiga koju tagasi jõudmas. “Minus on ilmselt ikkagi nii palju maainimest, et ma ei taha liiga pikalt enam Tallinnaski olla,” muigab Londonis ja Sitsiilias elanud naine, kes töötab Microsofti heaks.

Astridi puhul ei tähendanud Saaremaale kolimine tööelus suuri muudatusi. Tööd saab ta teha kus iganes. Ainult WiFit ja rüperaali läheb tarvis. “Enne kaksikute sündi veetsin kahel aastal järjest poolteist talvekuud sõbranna juures Dubais. Puhkust selleks ei pidanud võtma, sest töötegemiseks vajalik oli olemas. Kui tahtsin keset päeva randa minna, andsin Pariisis asuvale juhile teada, et helistagu, kui mind vaja on – läpakas on kaasas ning kohvik WiFiga lähedal,” tõdeb ta.

Arendab organisatsiooni

Astrid on personaliotsingu ja konsultatsioonifirma HR Factory hingekirjas, kuid tänaseks töötab ta Microsofti korporatsiooni heaks. “HR Factory rendib mind täiskohaga Microsoftile,” selgitab ta. Astridi ülesanded Microsoftis on seotud organisatsiooni arendamisega.

See tähendab telefonikõnesid ebaharilikel aegadel, kuna suhelda tuleb inimestega igas maailma otsas. Samuti tegeleb Astrid personali puudutavate analüüside ja raportite loomise, tõlgendamise ja vahendamisega. Astridi jaoks on olulisem tõik, et ta saab töötada kodus.

“Meil on terve firma kodutööl,” selgitab Astrid, lisades, et kontorid on HR Factoryl Tallinnas ja Münchenis, kuid kohalkäimine on vabatahtlik. See pole alati nii olnud. Esimesed aastad personalifirmas möödusid Astridil kontoris. Tegelikult tuli tal ja teistelgi töötajatel toona lausa üles märkida, mis kell saabusid ja mis kell lahkusid. “Täielik jaburus,” möönab ta. Astridile see ei sobinud ja nii alustas ta läbirääkimistega, kas ta ei võiks kodus tööd teha.

“Minu soovile vastas toonane tegevjuht küsimusega, kuidas ta teab, mis ma kodus teen. Ja ma vastasin omakorda küsimusega, aga kuidas ta teab, mis ma siin teen,” meenutab Astrid. Ta tõdeb, et ega kontoris käi ülemused ka ju vaatamas, kas alluvate ekraanilt vaatab vastu Tetris, pasjanss vms. “Kuna olen tööle tulnud, siis on mul justkui linnuke kirjas,” selgitab Astrid, kes on veendunud, et kohustuslik kontoris käimise nõue töö puhul, mida on võimalik teha ükskõik kus, on ebaintelligentne.

Pikem lugu ilmus laupäevases Saarte Hääles.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 571 korda, sh täna 1)