PPI tabelis tõusjad-langejad pooleks (1)

https://wp.saartehaal.ee/wp-content/uploads/2016/10/PP_pingerida.pdf

Uue piirkondliku potentsiaali indeksi (PPI) järgi koostatud tabelis on Saare maakonnast jätkuvalt kõrgeimal kohal Kuressaare linn, kuigi aastataguse ajaga võrreldes on ta pingereas loovutanud ühe koha.

Üldtabelis on tõusnud Orissaare, Muhu, Salme, Valjala, Kihelkonna, Pöide ja Torgu, koha on säilitanud Lääne-Saare, Pihtla ja Ruhnu ja langenud on lisaks Kuressaarele Leisi, Mustjala ja Laimjala. Teiste muudatustena hakkab silma, et Saare maakonna arvestuses on Muhu kerkinud tema ees olnud Leisi vallast kõrgemale ja Pöide on möödunud Laimjala vallast. Indeksi väärtus on tõusnud vaid Valjala ja Kihelkonna vallal, ülejäänutel langenud. Rahandusministeeriumi koostatud indeks ei anna hinnangut omavalitsuse tegevusele ega võimekusele, vaid aitab koondada olulise taustainformatsiooni, mis on vajalik juhtimisotsuste tegemiseks. Lisaks aitab indeks omavalitsustel paremini mõista eesseisvaid väljakutseid ja potentsiaalseid arenemisvõimalusi, selgitavad indeksi koostajad.

Indeksi loomiseks kasutati 19 näitajat, mis on valdkondlikku kuuluvust arvestades jaotatud kolme kategooriasse: inimkapital, majanduslik kapital ja sotsiaalne kapital. Näitajate valikul peeti silmas nende kasutamist varasemates uuringutes, võimalikult mitmekülgset kirjeldamisvõimet ja iga-aastast uuenemist, et tagada indeksi järjepidevus.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 355 korda, sh täna 1)