Torgulased vajavad tasuta sotsiaalbussi ka ühendvallas (1)

Torgu kogukonnamajas reede õhtul toimunud rahvakoosolekul, kus jutuks oli valdade ühinemine, rõhutasid valla esindajad, et Torgu vajab tasuta sotsiaalbussiteenust ka ühendvallas.

Torgu vallavanem Tiit Põld tõdes naljatamisi, et rahvast oli isegi rohkem kui tunduvalt suuremas vallas Orissaares toimunud koosolekul – 14. Iseenesest oodati küll rohkem inimesi, kuid rahule võis jääda sellegi arvuga.

Koosolekul kõneles Saare maavalitsuse ühinemiskoordinaator Taavi Kurisoo paarkümmend minutit ühinemislepingust ning seejärel oli torgulaste kord. “Küsisime Kurisoo käest kaunis palju küsimusi ja natuke ka vaidlesime temaga ehk siis meil olid mõned küsimused, millele saadud vastused tekitasid vaidlust,” rääkis vallavanem.

Suurt kirglikku vaidlust siiski ei tekkinud, kuid väikestviisi diskuteeriti selle üle, kuivõrd demokraatlik on vallad sunniviisiliselt kokku liita. Läbi arutati ka päevakorral olev kohtuasi.

Vallarahva ühiseks seisukohaks kujunes vallavanema sõnul, et ühinemine on vältimatu.

Tiit Põllu isiklik seisukoht on seejuures aga, et Torgu jaoks tuleb ühinemine äärmiselt soodsal ajal. “Kui peaksime hakkama ise organiseerima kasvõi Salme vallaga kokkupanemist, siis meil jääks kompetentsusest puudu. Põhimõtteliselt on see Torgu vallale Saaremaa valdadest kõige õigem,” leidis vallavanem. “Kõiki asju arvesse võttes eeldan, et tean vallast päris palju juba selle seitsme aasta peale, seega isiklikult ütlen küll, et on aeg.”

Valla jaoks on samas äärmiselt aktuaalne küsimus, et ühendvallas säiliks torgulastel võimalus kasutada edaspidigi tasuta sotsiaalbussi.

Vallavanem lisas, et teistes valdades tuleb inimestel sellise teenuse eest tavaliselt kasvõi sümboolselt endil midagi maksta, kuid Torgu on sotsiaalbussi oma rahvale meelega tasuta hoidnud. “Oleme sellega hakkama saanud, selline sotsiaalne vald on meil olnud,” nentis Põld.

Tema sõnul saab ettepanekuid teha veel kuni 17. oktoobrini ning nemad just selle ettepaneku ühinemislepingusse teevadki.

Laiali läksid sõrulased Torgu rahvakoosolekult igatahes sõbralikult, kinnitas vallavanem.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 324 korda, sh täna 1)