Pealinna lendude täitumus püsib 60 protsendi juures (1)

Kesise lennuhuvi tõttu tänasest Tallinna–Kärdla–Tallinna lendudel sooduspiletite kampaania käivitanud Transaviabaltika on Saaremaa reisidel lennuki täitumisega rahul.

“Septembris teenindasime Tallinna–Kuressaare–Tallinna lendudel 1112 lendajat, Kärdla lendude täitumus jäi tagasihoidlikumaks – möödunud kuul oli Tallinna–Kärdla–Tallinna reisidel 665 lendajat,” ütles Transaviabaltika esindaja Rene Must.

Kui Kuressaare lendude täitumus on alates lennuühenduse taastumisest ühtlaselt stabiilne olnud, püsides kuni 60% juures, siis Kärdla lendude statistilised näitajad niivõrd positiivsed ei ole. Nõnda otsustas lennufirma paisata Kärdla lennutäitumuse ergutamiseks novembri lõpuni müüki sooduspiletid.

Mis puutub lennufirma käekäiku viimastel kuudel, kui liine on teenindatud, siis tugines Transaviabaltika riigihanke hinnapakkumus Rene Musta sõnul plaanile, et Tallinna–Kuressaare–Tallinna lennuliinil on lennuki keskmine täitumus 55% ja keskmine piletihind 30 eurot. Riigihankel osalenutest loeti nende pakkumus teadupoolest kõige odavamaks.

Koostöös Saare maavalitsusega otsustasid nad siiski alustada Kuressaare lennuliini teenindamist märksa odavamate piletihindadega, kui oli kavandatud pakkumuses.

“Praegu jääb meie keskmine piletihind alla 25 euro – täispileti maksumus 26 eurot ja sooduspileti maksumus 21,85 eurot,” selgitas Must. Septembris oli keskmine piletimaksumus Kuressaare lennuliinil 24,46 eurot.

Iseenesest võib lendude täitumisega rahule jääda. Transaviabaltika teenindatud lennuliinil Tallinn–Kuressaare–Tallinn on lennuki keskmine täituvus kolmel kuul olnud 59 protsenti – septembris 55%, augustis 63% ja juulis 59%.

Põhiliselt lendavad Tallinna–Kuressaare–Tallinna liinil Eesti elanikud, kuid kas lendajaid on juurde toonud õnnestunud kampaaniad või miski muu, Must otseselt öelda ei osanud.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 140 korda, sh täna 1)