Jaagup Kallas Tallinn International Horse Show´l poodiumil (1)

CELIN LANNUSALU

CELIN LANNUSALU

14. korda toimunud Tallinn International Horse Show Saku suurhallis kujunes Saaremaa ratsaspordi pidupäevaks, kui Jaagup Kallas ja Bruce de Berks saavutasid laupäevases 6–7-a hobuste sõidus auhinnalise 8. koha.

Pika ja eduka hooaja kulminatsiooniks kujunes võimalus osaleda Baltimaade suurimal hobu-show’l Saku suurhallis mitme tuhande pealise publiku ees.

Kolmepäevase võistluse esimesel päeval head tulemust saavutada ei õnnestunud, kuna nooruke võistlusratsu kohkus säravat suurhalli peaareeni nähes veidi ära ja tähelepanu hajus. Teisele päevale mindi aga vastu lootusrikkalt, sest väljak oli hobusele tuttav ja pabistamiseks põhjust polnud. Parkuur oli rajameistri poolt üles seatud väga tehniliselt ja tõkked maksimumkõrgusele tõstetud. 125 cm parkuuri kiirusele ja puhtusele läbisidki Bruce de Berks ja Jaagup Kallas vigadeta ning tulemuseks auhinnaline 8. koht.

Kolmandal päeval tuli leppida tagasihoidliku esitusega, kuna rasked treeningud ja mitmepäevane võistlus olid jätnud oma jälje ja hobune väsis ära.

Reede õhtul oli viimase alana kavas meeleolukas kostüümiratsutamine, kus võisteldi paarides ning enne võistlemist tuli osalejatel esitada väike eeskava. Jaagup Kallas koos Andreas Lootusega kehastusid Spiderman’iks ja Superman’iks, kes pidid kaunid neiud röövlite käest päästma. Neiud päästetud, hüpati ratsude selga ja võistlus algas. 120 cm parkuuris tegid mõlemad võistlejad ühe vea, kuid tänu kiirele tempole saavutati ikkagi teine koht.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 287 korda, sh täna 1)