Kuidas minust üleöö taksojuht sai…

MARK MURU: Mis puutub kuulujuttudesse, nagu oleks Suure Väina peale taksofirma tekkinud, siis ärge nüüd iga lõuapoolikut ka surmtõsiselt võtke. ARHIIV / RAUL VINNI

MARK MURU: Mis puutub kuulujuttudesse, nagu oleks Suure Väina peale taksofirma tekkinud, siis ärge nüüd iga lõuapoolikut ka surmtõsiselt võtke.
ARHIIV / RAUL VINNI

Tegelikult algas kõik sellest, et seoses praamifirma vahetumisega ja kogu seda protsessi saatvate jamade laviiniga viskasin millalgi sotsiaalmeedias nalja, et vajadusel avame Alunaut Liinide laevaühenduse. Niisama pulli pärast sai lõõbitud.

Igatahes ei läinudki teab mis kaua aega, kui paadirahvast ühendava foorumi kaudu võttis minuga ühendust vana foorumikaaslane, kes oli mures laupäeva õhtul Saaremaal kontserti andva tüdrukutebändi pärast. Nimelt lõppes nende etteaste niivõrd hilja, et viimasele praamile polnud lootustki pääseda. Samas oli kellelgi neist vaja jõuda järgmisel hommikul televisiooni nii varakult, et esimene praam oli juba tund aega liiga hilja. Väljapääsmatu olukord.

Ausalt öeldes oli esmalt mõte sellest, et öösel vastu pühapäeva ennast soojast voodist välja ajada ning külma ja märga mereilma kellegi olukorda päästma tõtata esmaemotsioonina pehmelt öeldes ebameeldiv. Lubasin veidi ringi vaadata ja kellegi teise leida, kes olukorra ära lahendab. Asja tegi keeruliseks see, et sõit tuli teha kindlasti pimedas ja ilmaprognoos näitas kahel eelneval päeval vägagi karvast merd.

Taksoteenus kui linnalegend

Mõningase toimetamise järel tuli ka järeldus, et kuna mul on sealkandis kiirpaatidest üks pikima veeliiniga aluseid kasutada, millel ka kogu pimedas instrumentaalsõidu tegemiseks vajalik varustus küljes, siis ilmselt tuleb ikka end öösel üles ajada ja ise minna. Ja nii see sõrm siis antud saigi. Taksoteenuse loomisest saame siinkohal siiski vaid linnalegendide tasemel rääkida. Aga…

Postitasin siis Facebooki järjekordse muige, et viska korra nalja ja veidi aja pärast leiad end sündmuste keerisest juba ilma naljata :) Ega seegi tagajärgedeta jäänud. Sahinad ilmselt liikusid ja reedesel tormipäeval sain Kuressaares väikelaevaehitajate liidu koosoleku lõppedes juba järgmise hädateate: nimelt olla siin Saaremaal pulmapidu ohus, kuna mandrilt tellitud pulmavanem istub konkreetselt Virtsus hiiglapikas järjekorras ning kas ja millal praamid üldse liikuma hakkavad, pole kellelgi aimugi. Iga mõne tunni tagant tuleb info update ja seegi ei pruugi teadet tuua olukorra lahenemisest.

Mark Muru pikem reportaaž ilmus ajalehes Saarte Hääl.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 515 korda, sh täna 1)