Naised keevitavad, ehitavad, mehed lüpsavad lehmi

KEEVITAJA LAEVATEHASES: Jana Kolodinskaja on Baltic Work- boatsis ainus naiskeevitaja. Jana peab tööd jõukohaseks. Foto: MAANUS MASING

KEEVITAJA LAEVATEHASES: Jana Kolodinskaja on Baltic Workboatsis ainus naiskeevitaja. Jana peab tööd jõukohaseks.
Foto: MAANUS MASING

Eestis ja vist mujalgi on juurdunud arusaam meeste- ja naistetöödest. Aastakümneid tagasi ei kujutanud paljud ette naisi, kes keevitavad kokku suuri laevadetaile, või farmides lüpsjana töötavaid mehi.

 

Tehastes ja töökodades töötasid keevitajatena mehed ja karjafarmides pidasid lüpsjaametit naised.

Medõde on teada-tuntud elukutse haiglates ja polikliinikutes. Medvendasid pole õppeasutused ette valmistanud. Ometi on medõe rollis ka mõned mehed, keda kutsutakse tavakohaselt medõdedeks. Kauplustes kassaaparaatide taga istuvad enamasti naised, aga viimastel aastatel pakuvad selleski ametis õrnemale soole konkurentsi mehed.

Saaremaal on naistele juuksuritöötubades soenguid teinud eranditult naisjuuksurid. Nüüd näitavad meistriklassi naiste juuksurisalongides ka mehed.

Ehitustel on naiste osaks ammusest ajast olnud viimistlustööd – pahteldamine, värvimine või tapeedi seina panek. Kui aga vaja, võtavad naised kätte raudkangi ja sikutavad vanu põrandalaudu lahti ning teevad muid spetsiifilisi ehitustöid.

Loe edasi laupäevasest lehest

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 748 korda, sh täna 1)