Mihklilaat tõi talumuuseumi õuele sadu külastajaid

KAUPA JAGUB: Sibulaid kaalub Siiri Hansen. Foto: IRINA MÄGI

KAUPA JAGUB: Sibulaid kaalub Siiri Hansen.
Foto: IRINA MÄGI

24. septembril oli Mihkli talumuuseumi õu Vikil siginat-saginat täis, sest toimus iga-aastane mihklilaat. Juba viiendat aastat sai koostöös keskkonnaametiga teoks ka väliseminar, mille teema oli seekord “Oma ürgne ja ehe”.

Tänavune mihklilaat purustas külastajaterekordi, kunagi varem pole Mihkli talumuuseumi laadal käinud sedavõrd palju rahvast. Kella kümnest alanud laadalt käis läbi vähemalt 700 inimest ning parklana tuli kasutusele võtta ka talu kõrval asuv kiigeplats.

Laadalt võis osta aia- ja põllusaaduseid, aga ka käsitööd ja värsket talukaupa kohalikelt tootjatelt. Talutoas oli avatud kohvik, mille tarvis olid head ja paremat valmistanud Kihelkonna kooli kokad. Eriliseks müügihitiks osutusid suus sulavad kodused pirukad, mida nii mõnigi laadaline kohe rohkem kaasa ostis. Kohviku tulu läks Kihelkonna koolile.

Laadamelu lõid lõbusad laadamängud ning muusikaliste vahepaladega esinesid Ursula Jakobson, Maris Süld ja Kihelkonna kooli õpilased. Heategevuslikus loteriis õnnekatsumisega oli võimalik toetada Mihkli talumuuseumi.

Tänu Eesti ornitoloogiaühingule sai laadal Margus Otsa juhendamisel õppida lindude pesakaste meisterdama. Töötuba osutus vägagi populaarseks, nii et meistrimeeste agar  toksimine kõlas päris kaugele. Valmis pesakasti võisid kõik meisterdajad koju viia.

Väliseminaril “Oma ürgne ja ehe” kõneles Ingrid Bender Eesti taimekasvatuse instituudist vanadest tuntud köögiviljasortidest ja sigurist. Annika Michelson MTÜ-st Maadjas rääkis ürgtulnukatest ning maaküülikust ja maakanast. Anneli Banner Eesti Vabaõhumuuseumist tutvustas aga daaliaid ja teisi külmaõrnaid püsililli.

Anna-Liisa Õispuu,
Saaremaa muuseumi kultuurharidustöö osakonna juhataja

 

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 387 korda, sh täna 1)