Korteriühistud alustavad sügishooaega (1)

Suvepuhkused on ümber saanud ning aeg on naasta töisemate tegevuste juurde. Sügisperioodil ootab Saaremaa korteriühistuid nii mõndagi huvipakkuvat.

23. septembril alustas korteriühistu juhi baaskoolituses õpinguid kaheksa meie ühistujuhti. Tavapärasest suuremale õpihuvile aitas kindlasti kaasa asjaolu, et Kuressaare linnavalitsus leidis võimaluse õpet rahaliselt toetada.

24. oktoobril toimub Tallinnas korteriühistute XIX foorum, kuhu tänaseks on Saaremaalt registreerunud kuus ühistujuhti.

25. oktoobril korraldame õigusteabepäeva, mille raames tutvustavad Eesti korteriühistute liidu (EKÜL) juristid korteriühistutega seonduvaid riigikohtu lahendeid möödunud aastast ja tänavu esimesest poolaastast.

Alustame ka igakuiste ümarlaudadega. Esimene neist toimub juba sel neljapäeval, 29. septembril kell 18 linnavalitsuse saalis. Avaürituse teema on sügisesse igati sobilik – katus ja kõik, mis sellega seondub.

Nõukogude ajal kerkinud elamukvartalite katusemaastik on ajapikku suuresti muutunud – üleminek tänapäevastele kattematerjalidele, seadmetele ja paigaldusvõtetele tõrjub toonased pigist ja tõrvast siiruviirulised katted peagi lõplikult välja.

Kuidas aga katuse vahetamise või rekonstrueerimise plaani ellu viia, millest alustada, kuidas edasi minna, kuuleme oma ala tunnustatud tegijalt lamekatuste alal, OÜ E-Katused tegevjuhilt. Firma on 20 tegevusaasta jooksul remontinud ligi 300 000 ruutmeetrit kortermajade, tööstus- ja spordihoonete, lasteaedade, koolide ja eramute katuseid üle Eesti. Ümarlaual on võimalus kohtuda ka kattematerjalide tootjatehase tehnilise spetsialistiga.

Ootame ümarlauale osalema kõiki asjast huvitatud korteriühistute esindajaid, ka neid ühistuid, kes ei ole EKÜL-i liikmed.

EKÜL-i liikmetele on ümarlaual osalemine tasuta, liitu mittekuuluvatele ühistutele kehtib osavõtutasu 5 eurot.

Evi Ustel-Hallimäe, Eesti korteriühistute liidu Saaremaa esindaja

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 558 korda, sh täna 1)