UUS: Siim Kallas pakub presidendiks Liia Hännit (3)

Presidendiks kandideerinud Reformierakonna auesimehe Siim Kallase sõnul võiks järgmiseks presidendikandidaadiks olla endine riigikogu liige, Saaremaalt pärit Liia Hänni.

Kallas ütles Postimehele, et ta soovitaks erakondadel tõsiselt kaaluda Liia Hänni kandidatuuri. “Ma juba vaikselt olen ammu imestanud, et miks teda selles presidendipöörises välja pole käidud,” sõnas ta. “Mõtlesin, et kui ta tuleb mulle konkurendiks, siis saab temast väga raske konkurent, aga teda ei tulnud.”

Mida endine põhiseaduse assamblee liige Liia Hänni ebaõnnestunud presidendivalimisest arvab, saab lugeda teisipäevase Saarte Hääle arvamusküljelt: “Olin õnnetu, kuna ei suutnud kuidagi uskuda, et poliitiline olukord viib sellise tulemuseni, et valimiskogu ei suuda presidenti valida. Siiski ei näe ma selles mingit katastroofi – ega elu seisma jää. Pilt on nüüd lihtsalt selgem – me saime aru, mis olukorras me tegelikult oleme.”

Liia Hänni. Foto Eesti Rahvusringhääling

Liia Hänni. Foto Eesti Rahvusringhääling.


Liia Hänni (sündinud Liia Juulik; 4. oktoobril 1946 Atla külas Lümanda vallas) on eesti astrofüüsik, ühiskonnategelane ja endine poliitik.

Liia Hänni on lõpetanud Saaremaa Ühisgümnaasiumi 1965. aastal ning Tartu Ülikooli füüsika osakonna 1970. aastal.

1990. aastast kuulus Liia Hänni Eesti Maa-Keskerakonda. Oli Eesti Kongressi liige. 1992. aastal valiti ta Mõõdukate valimisliidus (Jõgeva ja Tartu valimisringkonnast) Riigikogu liikmeks.

Liia Hänni kuulus kõigis koosseisudes Riigikogu põhiseaduskomisjoni (IX koosseisus komisjoni esimees)

Liia Hänni oli Eesti Vabariigi valitsuse minister 1992–1995

Aastatel 1996–1999 oli ta Mõõdukate Naiskogu president.

Liia Hänni on e-Riigi Akadeemia e-demokraatia ja e-osaluse programmi direktor ning 2011. aastast Vabaühenduste liidu EMSL nõukogu liige.

Allikas: Vikipeedia

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 313 korda, sh täna 1)