Kiiver päästis lapse hullemast (2)

Kuressaares Vallimaa tänaval sõitis neljapäeval õhtul 6-aastane poiss jalgrattaga heki tagant välja vastu peateel liikunud sõiduauto Peugeot külge.

Meedikud kontrollisid lapse terviseseisundit ja esialgsetel andmetel piirdus õnnetus poisile ehmatusega.

Lääne prefektuuri pressiesindaja Heiko Leesment märkis, et suure tõenäosusega päästis poisi hullemast kiiver, mis oli kinnitatud nii nagu vaja.

Peugeot´d juhtis 45-aastane naine, kes oli Lääne prefektuuri teatel kaine ja omas vastava kategooria juhtimisõigust.

Kuresaare politseijaoskonna patrullitalituse juhi Matis Siku sõnul peavad vanemad lastega rääkima liikluses valitsevatest ohtudest. Kõige parem on see, kui lastega on kokku lepitud piirid, mille sisse nende ohutu mänguala peaks jääma ja kust kaugemale minna ei tohiks.

“Eriti oluline on lahti rääkida, millised on liikluses valitsevad ohud, ning kindlasti tuleb toonitada, et sõidutee läheduses tuleb ettevaatlik olla,” ütles Sikk.

Laste võime liikluses valitsevaid ohte tajuda on tema sõnul madalam ning seetõttu võib laps õnnetusse sattuda ka kodu läheduses, kus esmapilgul tundub turvaline. Alati tuleb arvestada võimalusega, et nurga tagant võib tulla auto ja tähelepanematuse korral võib kergesti järgneda kokkupõrge, millel on väga tõsised tagajärjed.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 452 korda, sh täna 1)