Soela sadam on Eesti parimate väikesadamate hulgas (1)

Soela sadam on üks kolmest, mis pälvis 3000-eurose preemia väikesadamate arengu ning kogukondliku tegevuse edendamise eest.

Lisaks Soelale saavad preemia Puise kalasadam Läänemaal ja Purtse jahtsadam Ida-Virumaal.

Soela sadam on väikesadamate konkursi korraldajate teatel hea näide kohalikust sadamast ja selle ümber tegutsevast tugevast kogukonnast, kuhu on koondunud nii kohalikud kui ka suvesaarlased. Koos võetakse ette toredaid üritusi ning osatakse sadama ressurssi kasutada jätkusuutlikult. Sadam on elavdanud kohalikku piirkonda nii kultuuriliselt kui ka majanduslikult.

Konkursi žürii esimehe Urve Tiiduse sõnul osutus kolme parima sadama väljaselgitamine keeruliseks ülesandeks. Konkursile esitati kokku neliteist väga tublit ja edumeelset väikesadamat Eesti erinevatest paikadest.

Puise, Purtse ja Soela sadam paistsid teiste seast silma nelja kriteeriumi poolest: sealsele piirkonnale on sadam oluline arengumootor, selle võimalusi osatakse ära kasutada ja kogukonna poolt väärtustada; sadam on kohaliku kogukonna jaoks osa identiteedist ja küla keskus; sadama ümber tegutseb aktiivne kogukond, kes edendab igapäevaselt kohalikku elu; sealsel kogukonnal on jätkusuutlik mõtteviis ning sadamaga seotud selged tulevikuplaanid kohaliku elu edasiviimiseks.

Kevadel väljakuulutatud konkursi hindamiskomisjoni kuulusid rahandusministeeriumi ja merekultuuriaasta 2016 toimkonna esindajad.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 418 korda, sh täna 1)