Selgusid maakonna tublimad õppijad ja koolitajad

Oktoobris tunnustatakse maakonna tublimaid tegijaid elukestva õppe ja täiskasvanute koolituse vallas.  

Saare maakonna aasta õppijaks valiti tänavu viie kandidaadi hulgast Saaremaa muuseumis IT-spetsialistina töötav Jürje Koert, kes lõpetas Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumi ja alustas sel sügisel õpinguid Tallinna ülikoolis.

“See tiitel oli üsna suur üllatus,” tunnistas Koert Kadi raadio “Keskpäeva” saates. “Ma tõesti ei oska öelda, miks mind välja valiti. Võib-olla sellepärast, et ma nii pika aja järel jälle õpingud käsile võtsin, ning selleks, et teisi innustada ja julgustada.”

Kunagi pooleli jäänud haridustee jätkamine oli Koerti hinnangul ainuõige otsus. “Kool on tõeliselt soe, inimesed on tõeliselt toredad,” kiitis ta Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumi.

Sel sügisel alustas Koert Tallinna ülikoolis õpinguid andragoogika erialal.

“Õpin, kuidas õpetada täiskasvanud inimesi ja aidata neil õppida,” lausus ta.

(Aasta õppija 2016 nominendid olid ka OÜ Spordikomitee loojad ja eestvedajad Marit Berendson ja Juhan Mikkor, Tihuse hobuturismitalu kokk-perenaine Anu Kaljuste ning Salme piirkonna eakatele enesetäiendamise võimalusi pakkuva Salme Keskpäevaklubi asutaja Valve Reede.)

Seenior-õppija tiitli pälvis Elve Viljus. “Elve on majandusalase kõrgharidusega ja töötanud pikka aega finantsvaldkonnas ning soovis rakendust leida ka pärast pensionile jäämist,” kommenteeris Saare maakonna täiskasvanud õppija nädala koordinaator Meelis Kaubi.

Aasta koolitaja aunimetus kuulub Irina Arhipovale, kes töötab koolitaja-kutseõpetajana Kuressaare ametikoolis.

(Nominendid olid veel TTÜ Kuressaare kolledžis väikeettevõtlust õpetav Marika Mägi ning Kuressaare gümnaasiumi koolituskeskuse Osilia juhataja ja täiskasvanute koolitaja Margit Düüna.)

Aasta 2016 koolitussõbralik organisatsioon  on Kuressaare gümnaasiumi koolituskeskus Osilia, mis on tegutsenud täiskasvanute koolituskeskusena juba 20 aastat.

Aasta õpitegu on rahvarõiva valmistamise koolitus “Rahvarõivas – puhas ilu”, mille eestvedajad olid Saaremaa Käsitööselts KadakMari MTÜ juhatuse liikmed Imbi Padar ja Mareli Rannap.

(Nominent oli ka Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumi juures tegutsev Karjäärikool oma loengutesarjaga.)

Tänavu anti esmakordselt välja ka aasta raamatukogu tiitel. See kuulub Orissaare raamatukogule, mille juhataja on Eha Trumm.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 640 korda, sh täna 1)