Saikla päevalilled meelitasid pilti tegema (3)

IVO SALM niitis taimed maha laupäeval. Pühapäeval sahkas ta taimed põldu ja esmaspäeval tegi põllule rukkikülvi. Rukkipõlluga (sort “Tulvi”) osaleb mahetootja ülemaalisel aktsioonil “100 rukkipõldu ja miljon juubelileiba Eestile!”. Eliis Salm

IVO SALM niitis taimed maha laupäeval. Pühapäeval sahkas ta taimed põldu ja esmaspäeval tegi põllule rukkikülvi. Rukkipõlluga (sort “Tulvi”) osaleb mahetootja ülemaalisel aktsioonil “100 rukkipõldu ja miljon juubelileiba Eestile!”.
Eliis Salm

Saiklas Kuivastu maantee ääres põllul kasvanud päevalilled ahvatlesid möödasõitjaid pildistamiseks peatust tegema ja suurte õite taustal pool-
alasti poseerima.

“Nägin seal rahvast igasugusest variatsioonis, mõni daame kiskus seal isegi püksid jalast ära,” ütles                 Saaremaa aasta põllumees Aarne Põri, kes Saikla mehena põllust tihti mööda sõidab. “Oli nii, et osa istus maas ja ajas pükse jalast ära, osa vaatas tee ääres. Mis nad seal tegid, ma ei ole küsima läinud,” rääkis Põri.

Aasta põllumehe sõnul paistab lugu olevat sedamoodi, et mida paljamalt sa lillepõllu peal pildi saad, seda rohkem teised neid vaatavad.

5 ha suurust põldu hariv Saaremaa hinnatumaid mahetootjaid Ivo Salm ütles, et temagi on põllust mööda sõites sageli mõnd autot peatumas näinud, ent kui ta nädalavahetusel põldu koristas, oli seal korraga üle kümne auto. “Pildistati, roniti põllule, korjati õisi,” sõnas Salm.

Ehkki Saaremaal räägiti Saikla põllust kui päevalillepõllust, selgitas Ivo Salm, et tegelikult kasvas seal Saaremaa oludes uudne vahekultuuride segu, kuhu päevalille kõrval kuulusid veel inkarnaatristik, talivikk ja keerispea. Eelmisel aastal oli samal põllul eelkülviga kaer. “Paraku lämmatas kaer mesika ära ja oli selge, et sellest ei tule õiget väetist ja külvikord läheb paigast ära,” rääkis Salm, kelle sõnul annab neljast kultuurist koosnev haljasväetis sügiseks põllule päris olulise väetiseportsu.

Kuivastu maantee äärne Ivo Salmi põld polnud seal suvel möödasõitjatele ainsaks pilgupüüdjaks. Valjala valla talunik Jaanus Lipp rääkis, et tema 2 ha suurune hernepõld, kus väikse lohakuse tõttu ka moonid püünele pääsesid, oli samuti pildistajate huviobjekt. Lipp käis tallajaid põllult ka ära ajamas ja pani üles leebes sõnastuses keelava sildi (“Palun ära talla!”), aga see kedagi eemal ei hoidnud.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 280 korda, sh täna 1)