7 kihutajat ja 7 purjus juhti, üks neist kriminaalses joobes

meelis juhandi

Nädalavahetusel teenindas Kuressaare politseijaoskond kokku18 väljakutset, politseisse toimetati seejuures seitse inimest, kellest üks paigutati kainenema.

Maakonna teedelt avastati lubatud sõidukiiruse ületajaid 7 ja joobes juhte samuti 7. Kuressaare politseijaoskonna piirkonnavanem Meelis Juhandi (fotol) nentis, et joobes juhtidest üks oli n-ö kriminaalses joobes ning tema suhtes alustati kriminaalmenetlust. Kuus juhti panid toime aga väärteo.

Joobes juhtide hulgas oli ka üks jalgrattur. Lisaks anti politseile teada kahest joobekahtlusega juhist, kuid paraku ei õnnestunud politsei neid Juhandi sõnutsi kontrollida.

Pühapäeval kella 10 hommikul kuni kella 15 pärastlõunal toimus politseireid „Kõik Puhuvad“. Juhandi sõnul oli sel puhul väljas kolm politseitoimkonda, kokku kuus politseinikku.

Tund aega enne reidi lõppu oli politsei kontrollinud juba ca 130 juhti ja neist kolm kõrvaldanud joobetunnuste tõttu juhtimiselt. Kõigi kolme suhtes alustati väärteomenetlused, kinnitas politsei piirkonnavanem.

“Nagu numbrid näitavad, on olukord liikluses jätkuvalt pehmelt üteldes murettekitav,” tunnistas Juhandi.

“See osa tahtlikest liiklusrikkujaist, kellega politsei tegeleb, on kahjuks väike osa neist mõtlematuist, kes meid liikluses igapäevaselt ohustavad nii kiirust ületades kui ka ebaadekvaatses olekus sõidukit juhtides,” rääkis Meelis Juhandi.

Siiski on politseil heameel, et enamus liiklejatest on õiguskuulekad, andes sealjuures turvalisema liikluse nimel politseile teada võimalikest liikluspahalastest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 912 korda, sh täna 1)