Ooperipäevade peaesineja võib tulla Shanghaist

Eesti Kontserdi ja kultuuriministeeriumi esindajad sõidavad oktoobrikuus Hiinasse, et arutada Shanghai ooperi ülesastumist 2018. aasta Saaremaa ooperipäevadel.

Hiina ooperi toomine Eestisse tuli ministeeriumide tasandil jutuks juba kevadel, mil tähistati Eesti ja Hiina diplomaatiliste suhete 25. aastapäeva. Praeguseks on Saaremaa ooperipäevi korraldav Eesti Kontsert alustanud läbirääkimisi Shanghai ooperikompaniiga.

Kultuuriministeeriumi kommunikatsiooniosakonna juhataja Meelis Kompus ütles, et oktoobri alguses sõidab Shanghaisse Eesti Kontserdi direktor Jüri Leiten, oktoobri lõpus aga kultuuriministeeriumi kantsler Paavo Nõgene ja kunstide asekantsler Hillar Sein.

“Mõlema visiidi sisu on sama – Shanghai ooperi võimalik osalemine Saaremaa ooperipäevadel,” kinnitas Kompus. Ta lisas, et kantsler Nõgene läheb läbi rääkima ka finantsküsimuste osas. Täpsemalt uurib ta, kas ja millisel määral oleks Shanghai linnavalitsus nõus projekti kaasrahastama.

Tegemist ei oleks kaugeltki esimese kahe riigi muusikaalase koostööga. Nimelt on Hiina ja Eesti kultuurisuhted viimastel aastatel kõvasti aktiviseerunud. Näiteks toimus 2014. aastal Hiinas Baltimaade muusikafestival, kus Eesti oli esindatud kõige arvukamalt.

Festivalil osalesid Filharmoonia kammerkoor, käsikellade ansambel Arsis, tšellokvartett C-Jam ja pianist Rein Rannap. Erinevates Hiina linnades anti kokku 20 kontserti. Järgmisel aastal käisid Hiina muusikud seoses Hiina muusika aastaga Eestis, Lätis ja Leedus vastukülaskäigul. Esinemisi jagus Kompuse sõnul tervesse aastasse.

27. juunil 2015. aastal osales kaks Hiina koori popkooride laulupeol Tartus. Lisaks kooridele saabus Tartusse ka Hiina kesktelevisiooni CCTV võttegrupp, et näidata popkooripidu ka Hiina televaatajaile. “Hiina CCTV delegatsioon tuli sama aasta sügisel tagasi ja kohtus Eesti rahvusringhäälinguga, et arutada võimalikku koostööd,” lisas Kompus.

Tuleval aastal seisab aga ees uue Eesti-Hiina kultuurikoostöö programmi (2018–2022) allakirjutamine. Selleks ajaks on Eestisse oodata Hiina kultuuriministrit.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 135 korda, sh täna 1)