Merele minnes tuleb ohtudest teadlik olla

Laupäeval Mustjala valla Panga küla rannal ümberläinud kalapaadist vette kukkunud kolm meest leiti üles, neljas sai omal jõul kaldale ning jalutas siis appi tõtanud kiirabile vastu.

Kalapaat nelja mehega läks ümber kella üheksa ja kümne vahel Panga küla lähistel, ligi 300–400 meetri kaugusel kaldast. Kaldal viibinud inimesed kuulsid merelt appikarjeid ja kiirustasid hädalistele sõudepaadiga appi.

Teatele reageerisid Kuressaare politseijaoskonna merepäästjad, päästjad ja vabatahtlikud. Kell 22.41 avastasid randa teel olnud meedikud teel kõndimas mehe, kes, nagu selgus, oli neljas paadis olnud inimene. Meedikute abi ükski õnnetusse sattunu ei vajanud.

Lääne prefektuuri merepääste koordineerija Karet Akkaja sõnul on merepäästjad sel aastal Saaremaa piirkonnas reageerinud 19 merepääste väljakutsele, abi on vajanud kokku 55 inimest.

45 inimest päästsid merepäästjad ja vabatahtlikud, ühe inimese elu paraku päästa ei õnnestunud. Üheksal inimesel läks õnneks, nad said hakkama kõrvalise abita ja pääsesid ise.

Eelmisel aastal sama ajaga juhtus Saaremaal mereõnnetusi 19 ja abi vajas 21 inimest, kellest päästeti 18. Kaks inimest pääses ise ning üks isik jäi teadmata kadunuks.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 541 korda, sh täna 1)