Koduleivakonkursi võitsid Maile Selberg ja Lii Peäske

PARIM: Saaremaa parima traditsioonilise leiva küpsetas Maile Selberg, kelle maitseleib pälvis ERR-i eriauhinna. Fotol on ka projektijuht Kerli Rüütel leibu vastu võtmas. MAANUS MASING

PARIM: Saaremaa parima traditsioonilise leiva küpsetas Maile Selberg, kelle maitseleib pälvis ERR-i eriauhinna. Fotol on ka projektijuht Kerli Rüütel leibu vastu võtmas.
MAANUS MASING

Kahe aasta eest alguse saanud ja kohe soojalt vastu võetud Saarte Hääle koduleivakonkursil selgitati tänavu kaks võitjat – traditsioonilise ja maitseleiva kategoorias.

Saaremaa parima traditsioonilise leiva küpsetas tänavu Maile Selberg, parima maitseleiva aga Lii Peäske. Tema oli küpsetanud pähklileiva. Mõlemale võitjale on auhinnaks Wrisi 100-eurone kinkekaart.

Ent tunnustusi jagati välja rohkemgi. Saarte Sahvri lemmikuks osutus Anneli Mesila Kuldne leib ja Eesti rahvusringhäälingu eriauhinna pälvis Maile Selbergi seemne-rosinaleib. Kadi raadio ja Saarte Hääle lemmik oli sedakorda Merle Riigi küüslauguleib.

Leivakonkursi projektijuhi Kerli Rüütli sõnul läks võistlus iganes edukalt. “Oli palju uusi ja erinevaid maitseid,” kinnitas ta. Tänavu osales 16 küpsetajat ja leibu oli kokku 29.

Ehkki Saarte Hääle lõikuspidu koos aasta põllumehe ja koduleivakonkursi võitjate väljakuulutamisega oli eile õhtul ära, ei tähenda see, et varasügisesed traditsioonilised üritused Kuressaare südalinnas otsas oleksid.

Ühtviisi jätkuvad nii SaareMaaPäevad kui ka Saaremaa toidufestival. Täna hommikul algas Kuressaare keskväljakul Saaremaa suur turupäev. Kohal on suured ja väikesed toidutootjad, talunikud ja käsitöölised, kes kauplevad kohaliku toidu, aiasaaduste, käsitöö ja muu sobivaga. Turualal toimub tõulammaste oksjon-näitusmüük, tegutsevad temaatilised töötoad ja toimuvad demonstratsioonesinemised.

Samuti jätkub eile Kuressaare kultuurikeskuses alanud ettevõtjate sügislaat-mess. Toidufestivali raames võib täna õhtul osa saada kahest piknikust: Kuressaare tänavapiknikust ja väinatammi lustipiknikust.

Pühapäeval on aga üle terve Kuressaare külastajaid ootamas 17 üheks päevaks koduhoovides avatud õunakohvikut.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 002 korda, sh täna 1)