Lõikuspidu toob linna miljoni euro eest kombaine

PUBLIKUST KÕRGEMAL: Viimasena saabuvast kombainist jälgib maapinnal toimuvat koguni kaks meest – Mart Saun ja 10-aastane Voldemar Nuut.  TAMBET ALLIK

Meenutus mullusest põllutöömasinate rongkäigust.
TAMBET ALLIK

Täna õhtul toimub Kuressaare südalinnas järjekorras kolmas Saarte Hääle ja Kadi raadio lõikuspidu, kust ei puudu ka vägevate põlluhiiglaste rongkäik.

Saarte Hääle vastutava väljaandja ja Kadi raadio tegevdirektori Gunnar Siineri sõnul näeb kesklinnas Saare maakonna kõige uuemaid kombaine. “Kõljala POÜ toob näitamiseks tuliuue, maakonna suurima kombaini,” avaldas Siiner. Kõljala kombain on endaga kaasa võtnud ka pea 7-meetrise heedri, mille ettepaigaldust kesklinnas rahvale demonstreeritakse.

Kokku toovad põllumehed linna kombaine umbkaudu miljoni euro eest. “Kuna sügis on heitlik, siis kaks uut kombaini jääb tänavu tulemata,” möönis Siiner. Oma kombainid toovad aga rahvale vaadata ja katsuda peale Kõljala POÜ Riido ökotalu, Saare Seeme OÜ ja Nuudi talu.

Gunnar Siiner märkis, et tõenäoliselt on tänavune põllumajandustehnika näitamine Kuressaare kesklinnas viimane, kuna linnatänavate rekonstrueerimine muudab sedavõrd suurtele masinatele kesklinna pääsemise lihtsalt võimatuks. Seda enam maksab täna õhtul kesklinnas kindlasti kohal olla ja paraadist osa saada. Rongkäik saab alguse kell 17.50, kui kombainid sõidavad mööda Pihtla teed linna.

Ent põllumajandustehnika rongkäik pole ainus, mille pärast sammud õhtuks südalinna seada. Lisaks kuulutab Saarte Hääl välja tänavuse aasta põllumehe ja maakonna parimad koduleivad. “Konkursil osalenud leibasid saavad kõik lõikuspeolised ka ise maitsta,” kinnitas Siiner. Lõikuspiduliste tuju hoiab üleval Audru Jõelaevanduse Punt.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 670 korda, sh täna 1)