MIS JUHTUS?

Mees ähvardas vara hävitada

Politsei alustas eelmisel nädalal kriminaalmenetlust mehe vastu, kes väidetavalt ähvardas kannatanut vara hävitamisega. Teise menetluse sai kaela kodanik, kes esitas politseiametnikele isikut tõendava dokumendina teisele inimesele välja antud juhiloa.

“Selline rumal tegu on käsitletav kuriteona, mille eest võib kohus süüdlasele määrata rahalise karistuse,” rõhutas Kuressaare politseijaoskonna juht Rainer Antsaar.

Joodikjuht ei võtnud kurvi välja

Nädala jooksul tabati kaks alkoholijoobes mootorsõidukijuhti. 24-aastane roolijoodik jäi vahele pühapäeva hommikul kell 6.26 Kuressaare linnas. Samal päeval kell 11.15 põhjustas alkoholijoobes 46-aastane mees aga liiklusõnnetuse, milles sai ise viga.

Liiklusõnnetus juhtus Kärla alevikust terviseraja kõrvalt suubuval teel, mis ristub Kuressaare – Kihelkonna maanteega. Kärla poolt tulnud juht ei suutnud T-kujulisel ristmikul pööret sooritada ja sõitis otse üle tee kraavi. Õnneks ei saanud selle juhtumi puhul kannatada teised liiklejad.

Eile hommikul kontrolliti reidil “Kõik puhuvad” 251 mootorsõiduki juhti, liiklusest eemaldati üks joobes isend.

Bemm lendas 150-ga

Politsei ohjeldas augusti viimasel nädalal ja septembri esimestel päevadel aktiivselt juhte, kes kippusid kiirust ületama. Väärteomenetluse sai 19 inimest. Suurim lubatud kiiruse ületamine oli 31. augustil kella 16 ajal päeval, kui Kuressaare – Kuivastu maanteel peatati sõiduauto BMW, mille kiirus oli 150 km/h. Sellise teo eest on karistuseks ette nähtud kuni 800 eurot trahvi, arest või sõiduki juhtimisõiguse äravõtmine kuni üheks aastaks.

Sebral ei pargita

Kooliaasta alguse puhul oli möödunud nädalal koolide ümbruses rohkem näha nii politseinikke kui ka vabatahtlikke, et juhtida õpilaste ja sõidukijuhtide tähelepanu turvalisele liiklemisele. Ka esmaspäeva hommikul jätkas politsei suurema tähelepanu pööramist koolide ümbruses toimuvale.

Politseijuht nentis aga, et nende tähelepanekute kohaselt ei järgi veel paljud autojuhid koolide ees kahjuks liiklusnõudeid, mis puudutavad autode peatamist. Autot ei tohi peatada ega parkida ülekäiguradadel ja seda ka siis mitte, kui keegi soovib ainult autost väljuda.

Kuressaare politseijaoskond tänab kõiki vabatahtlikke, kes aitasid 1. ja 2. septembril koos politseiga koolide juures liiklusohutust tagada.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 554 korda, sh täna 1)