Erkki Raasuke ehitab Soelasse rendisuvilad

SÕELA ARENDUS: Suvilad rajatakse sadamast vahetult läänes asuvale 2,5 hektari suurusele maatükile, mille ehitusjoon ühtib enam-vähem kunagise soolalao omaga. MAANUS MASING

SÕELA ARENDUS: Suvilad rajatakse sadamast vahetult läänes asuvale 2,5 hektari suurusele maatükile, mille ehitusjoon ühtib enam-vähem kunagise soolalao omaga.
MAANUS MASING

Mullu sügisel Leisi vallale esitletud plaan rajada Soelasse, sisuliselt otse sadama kõrvale rendisuvilad, on vaikselt edenemas. Detailplaneeringu kiitis heaks ka Saare maavalitsus.

LHV Grupi juhile Erkki Raasukesele on kõik Soele sadamaga seonduv südameasjaks. Vallaelus aktiivsena on ta ühes teiste Soela sadama seltsi liikmetega suviti ka koos perega abikaptenina sadamas ametis. Rendisuvilate plaan tooks Soelasse veelgi elu juurde.

Raasukese sõnul on plaan ehitada sadama külje all asuvale maale kolm umbes 60 m2 suurust rendisuvilat.

Ehituseks ehk kevadel

Krunt on praeguseks kenasti puhtaks ja korda tehtud. “Nüüd avanevad sealt väga ilusad vaated Väinamerele, Hiiumaale ja edasi-tagasi liikuvale praamile,” märkis Raasuke.

eiki raasukeEhitama hakata jõuab Raasukese sõnutsi ehk järgmisel kevadel ning suvilad on mõeldud mitmepäevaseks kasutamiseks. Ühe öö kaupa majutust pakkuda ei ole plaanis. “Saaremaa on majutusvõimalusi tihedalt täis ja keegi nendest puudust ei tunne,” arutles ta. Soela võiks aga tema hinnangul teistest eristuda just oma kenade vaadete ja lähedal oleva väikesadamaga. “Aeg annab arutust ja väga äriline kogu see projekt kindlasti ei ole,” kinnitas Raasuke. Tähtsam on tema sõnul sadama ümbrust ja sadamat ennast väärtustada. Selleks võiks ju sadama lähedal olemas olla mugav ja tänapäevane peatuspaik.

Läinud nädalal kiitis Saare maavalitsus Soela detailplaneeringu viimaks heaks. Jaan Leivategija, maasekretär maavanema ülesannetes, märkis Leisi vallale saadetud vastuskirjas, et lähtuvalt planeerimisseadusest annab ta Soela detailplaneeringule heakskiidu.

Detailplaneeringuga muudetakse mainitud maa-ala sihtotstarve ärimaaks ja määratakse ehitusõigus isegi kuni viie rendisuvila rajamiseks. Hoonestus peab sulanduma loodusesse ehk olema suhteliselt madal, kerge, ratsionaalne ning keskkonda ja piirkonna hooneid arvestav.

Planeering on saanud kooskõlastused päästeametilt ja maanteeametilt. Samuti toimus juulis detailplaneeringu avalik väljapanek ning sel ajal ei esitatud planeeringu kohta ühtegi kirjalikku arvamust. Leisi vallavalitsuse ehitusspetsialisti Üllar Jõgi kinnitusel on maavalitsus detailplaneeringu tõepoolest heaks kiitnud ja läbitud on hulk sellele eelnenud menetlusetappe.

Jäänud on veel viimane etapp ehk kehtestamine, mis üldplaneeringut muutva detailplaneeringu puhul on ehitusspetsialisti sõnutsi kehtiva planeerimisseaduse kohaselt vallavolikogu pädevuses.

Ees on viimane etapp

“Olen volikogu juba teavitanud, et esimesel võimalusel tahaksin selle istungil otsustamisele esitada, millal see täpselt toimub, ei tea, aga eeldan, et hiljemalt septembri lõpupoole,” arvas Jõgi.

Kui planeering on kehtestatud, saab vallaametniku sõnul edasi minna ehituslubade menetlusega, milleks nad on omanikuga juba eeltööd teinud, st projektid on töös ja ootavad realiseerimist.

“Suvilate asukoht on planeeritud kaitse- ja keeluvöönditest vabaks jäävale alale, seega päris mere äärde neid ei tehta,” selgitas Jõgi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 996 korda, sh täna 1)