Viikingiturg võib järgmisel aastal taas tulla (2)

KESKENDUVAD KÄSITÖÖLE: Turu korraldajad tahavad viikingiturul esikohal hoida ennekõike ajastutruu käsitöö. MAANUS MASING

KESKENDUVAD KÄSITÖÖLE: Turu korraldajad tahavad viikingiturul esikohal hoida ennekõike ajastutruu käsitöö.
MAANUS MASING

Salme viikingituru korraldajad otsustavad üritusega jätkamise kuu aja jooksul, kuid esmase emotsiooni põhjal ei näe nad põhjust, miks ei võiks ajastutruu käsitööturg Salmel iga-aastaseks traditsiooniks kujuneda.

Juhan-Mart Salumäe viikingituru korraldustoimkonnast ütles, et kui, siis just Salme on koht, kus sedalaadi üritust edaspidigi korraldada. Tänavuse ürituse luges ta kordaläinuks. “Ilm soosis, osalejad olid positiivsed. Eriti meeldiv oli rootslaste tagasiside ja nad tegid ettepaneku, et uuel aastal asjaga jätkata, sest nemad tahaksid kindlasti kaasa lüüa,” rääkis Salumäe.

Kuna turukülastajad andsid samuti mõista, et järgmisel aastal võiks midagi taolist taas toimuda, on korraldajail tõsiselt põhjust mõelda ürituse kordamisele. “Teeme meeskonnaga kokkuvõtted ja seejärel analüüsime, kuidas edasi minna,” lausus Salumäe, kelle sõnul oli ürituse tänavune eelarve üsna tagasihoidlik.

Kuid et meedia huvi on olnud suur, näiteks “Osooni” saates on viikingiturust plaanis suisa kolm lugu, siis annab see lootust leida ehk täiendavaid vahendeid üritust laiemalt korraldada.

Salumäe sõnul saaks edaspidi käsitöömüüki parandada, kuid sealjuures ei taha korraldajad kindlasti ohvriks tuua ajastutruudust. Samuti näeb ta võimalusi erinevate õpikodade tegevuse laiendamiseks

“Kui üritust ajaliselt ka pisut paremini sobitada, saaksime juurde terve hulga soomlasi, kes sel aastal olid samal ajal hõivatud omaenda sarnase üritusega,” märkis Salumäe. Soomlaste tulek tähendaks ka rohkem üritusel osalevaid laevu. Salme sadam mahutaks kuus-seitse viikingialust ära küll.

“Arenguruumi on kindlasti, lagi on veel väga kõrgel. Kui asi peaks tuule tiibadesse saama, siis miks mitte hakata konkureerima teiste, Skandinaavias toimuvate viikingiturgudega,” sõnas Salumäe.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 471 korda, sh täna 1)