Verine vaatemäng poes (24)

EHMATAV PILT: Meie linnas pole just tavapärane nähtus, et mehed nõnda avalikult karvupidi koos on. Eriti veel tipptunnil toidupoes. TURVAKAAMERA STOPKAADER

EHMATAV PILT: Meie linnas pole just tavapärane nähtus, et mehed nõnda avalikult karvupidi koos on. Eriti veel tipptunnil toidupoes.
TURVAKAAMERA STOPPKAADER

Kümned poekülastajad olid esmaspäeva õhtupoolikul Kuressaare kesklinnas Rae Konsumis tunnistajaks otse kassade juures toimunud jõhkrale peksmisele.

Pealtnägijate sõnul oli olukord klientide, aga eriti laste jaoks võrdlemisi ehmatav. Õhtuseid sisseoste oli tegemas ka abilinnapea Mart Mäeker, kes jagatud lõuahaake pealt ei näinud, kuid kuulis, nagu teisedki poes viibinud, järsku laste kisa ja nutmist.

“Hetkeks käis peast läbi mõte, et, kas keegi on nii “julgeks” läinud, et hakkab last poes peksma, aga siis selgus, et põhjuseks oli siiski pealtnähtud peksust saadud ehmatusega,” lausus Mäeker.

Saaremaa tarbijate ühistu juhatuse esimees Kalle Koov ütles, et kaklus võis poekülastajates tõesti šoki tekitada, sest see tekkis kell 18.15 sekundite jooksul n-ö tühja koha pealt.

Ühes kassas ostude eest tasuvale mehele osutus päästikuks teises kassajärjekorras seisnud tuttava märkus. Mees, kes oli Koovi hinnangul poes sisseoste tegemas koos perega, kargas lühikese sõnavahetuse järel teise kassa juurde ja hakkas oma tuttavat näkku peksma. Kogu vahejuhtum kestis 65 sekundit, mille kestel üritasid vägivallatseja kaaslased teda maha rahustada. Julgelt sekkusid ka abilinnapea Mart Mäeker ja Rae keskuse noor meespraktikant. Kakluse ajal läks puruks korjanduskera ja kommiriiul kukkus ümber. Verise näoga mees kiirustas poest minema, jäämata ootama asjade edasist käiku. Samuti lahkus kauplusest peksja.

Kalle Koov avaldas kiitust Rae kaupluse personalile, kaklusesse sekkunud linnakodanikele ja kiiresti kohale saabunud turvameestele. Securitas jõudis Rae keskusse viis minutit pärast häirenupule vajutamist. Turvamehed kutsusid seejärel politsei, patrull saabus kell 18.35.

Pealtnägijad olid veidi pettunud politsei aeglasest reageerimisest. Leiti, et nii väikeses linnas võiks patrull kiiremini kohale jõuda. “Ärev olukord lahenes küll kiiresti, kuid jättis mõru maitse ning õhku siiski vähese turvalisuse tunde,” ütles üks pealtnägija.

Ehkki pealtnägijad heidavad politseile ette aeglast reageerimist, kulus patrullil kell 18.30 turvameestelt saadud väljakutsele reageerimiseks viis minutit.

Pressiesindaja Heiko Leesment ütles, et politseile on kakluses osalenud inimeste nimed teada, kuid juhtunu täpsemad asjaolud on alles selgitamisel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 8 881 korda, sh täna 1)