Kuiv küttepuu – kellel jagub, kellel mitte (1)

Kui Sikassaare Halupuu esindajate sõnul on neil kuivad küttepuud läinud müügiks kui soojad saiad, siis Reta Puit kinnitab, et neil kuiva puud veel jätkub.

Tauno Ligi

Tauno Ligi

Sikassaare Halupuu OÜ esindaja Tauno Ligi sõnul neil küttepuu hinnad muutunud ei ole. 30 cm puu saab kätte hinnaga 29 eurot ruum, 40 cm puu maksab 28 eurot ja 50 cm 27 eurot ruum. Nemad pole Ligi sõnutsi küttepuude hinda kergitanud, sest on tahtnud kliente hoida.

Talle teadaolevalt pole ka teised puidufirmad küttepuude hinda aasta jooksul tõstnud. Ligi sõnul oli Halupuul kolm aastat tagasi hind isegi euro võrra kõrgem, aga siis sai hinda konkurentsi tõttu langetatud. “Nüüd olemegi hoidnud seda hinda konkurentsi ja põhimõtte pärast,” nentis ta.

Sikassaares läheb suuremaks tellimuste vastuvõtmiseks igal aastal suve alguses. “Siis hakkab möll lahti ja tellitakse väga palju. Tavaline inimene tahab ikka nii, et nt täna tellib ja järgmisel nädalal tahab kätte saada,” rääkis Ligi.

Möll algas suve alguses

Küttepuid Sikasaare Halupuul iseenesest jagub, kuid seda väikese mööndusega. “Ütleme nii, et kuiv 30 cm pliidipuu hakkab otsa lõppema, sest kuiva puud ostetakse ja varutakse hoolega ette,” selgitas Tauno Ligi. “Aga tavalist puud on palju-palju, seda teeme iga päev juurde ja iga päev on tellimusi – pole probleemi.” Kuiva küttepuu hind on neil veidi teine: pliidipuu maksab 35 eurot ruum ja ahjupuu 33 eurot. Kuival puul on Ligi sõnutsi see eelis, et see on juba n-ö kokku kuivanud ja inimene saab tegelikult reaalselt puid rohkem. “Kui inimene võtab nt 10 ruumi märga puud ja paneb selle kuuri kuivama, siis järgmisel aastal kütma hakates on järel 9 ruumi. Piltlikult öeldes,” selgitas ta.

Ligi peab Sikassaare Halupuu eeliseks, et klientidele tullakse nii palju vastu, kui nood tahavad. “Näiteks kui klient tellib puid, siis saab ta valida, kas ta tahab peenikest lõhkumist, klassikalist või jämedat. Kui ta tahab katlasse väga jämedat puud, siis nii me ka teeme, ja kui nt vanainimene tahab hästi peenikest, et oleks kerge tassida, siis teeme talle just sellise.”

Populaarseks tooteks on neil ka 40 l võrkkotti pakitud puidujäägid. “Nende hind on euro ja see on eelmisel ja sel aastal hästi populaarne olnud,” märkis Ligi. Praegu on puidujäägid just läbi müüdud ja tekkinud on lausa järjekord neist, kes sedasorti küttepuud soovivad.

Kuiva puud on kenasti

Reta Puidus küttepuu müügi ja puidu vastuvõtuga tegeleva Mati Sooääre sõnul jagub neil ka kuiva küttepuud praegu kenasti. Nemad müüvad halupuid konteineris ning 30 cm halgude (segapuu) hind on konteineri eest 95 eurot, 50 cm segapuuhalu konteineri hind aga 85 eurot. Kasepuukonteineri hind on hinnakirja järgi 100 eurot.

Mis puutub nn toorete küttehalgude ruumi hinda, siis Reta Puidus on see 30 cm halgudel 32 eurot, 50 cm halgudel aga 30 eurot.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 008 korda, sh täna 1)