Juubelimerepäevadest sai osa mitu tuhat inimest (1)

MAANUS MASING

MAANUS MASING

Kuressaare 20. merepäevad läksid korraldajate kinnitusel korda – midagi ära ei jäänud ja rahvast jagus nii kõikidele kontsertidele kui ka muudele üritustele, mis nädalalõpul Raiekivi säärel ja Titeranna ümbruses toimusid.

Kui palju rahvast täpselt juubelihõngusest merefestivalist osa sai, korraldajad veel täpselt ei teagi. Numbrid on kokku löömata. Seega polnud eile lõunaks veel teada seegi, kui palju inimesi külastas nt erinevaid kontserte.

Merepäevade peakorraldaja Tiiu Tammoja sõnutsi jäi tema kõigega rahule. “Mulle tundus, et ka inimesed olid õnnelikud. Kõik ju õnnestus ja toimis,” märkis Tammoja.

Tammojat ennast üllatas natuke teematelk, mis oli merepäevadel esimest korda. “Sealne paneeldiskussioon oli tõeline pärl! Nii emotsionaalne ja vahva,” kiitis ta. “See innustab mõtlema, et ehk sai sellega väike seeme uueks algatuseks mulda pandud.”

Üks faktor, tänu millele või pigem kellele merepäevad õnnestusid, oli Tammoja hinnangul Marek Sadam, seekordne õhtujuht. “Millist tööd ta tegi ja kuidas ta rahvast kõigega kaasa kutsus, see oli tore. Kindlasti oli see suur õnnestumine, rääkimata kontsertidest.”

Kuigi täpsed publikuarvud pole veel teada, jättis pealava ees pea iga kontserdi ajal avanenud vaatepilt Tammoja sõnul võimsa mulje. “Sellisel hulgal ja selliselt kaasaelavat publikut oli väga suur rõõm näha,” nentis ta.

Neljapäeva õhtul toimunud tasuta kontsertidel, kus astusid üles Meisterjaan ja Curly Strings, võis peakorraldaja sõnutsi olla umbkaudu 4500 inimest. Mis puutub nt merepäevade lõpukontserti, kus tegi vägeva lavasõu Ewert and the Two Dragons, siis seal võis publikut olla umbkaudu 2500, pakkus peakorraldaja, pidades seda suurepäraseks saavutuseks.

Korralikult oli publikut ka reedeõhtustel esinemistel – kuulajate vähesuse üle polnud põhjust kurta ei Grete Paial ega Ultima Thulel. “Seal oli ägedalt näha, kuidas Grete Paiat tuli kuulama lastega publik ja nii kui Ultima Thule lõi esimese akordi, liiguti lastega eemale ja telkidest välja lava ette voogas Thule publik,” muheles Tammoja. “Igale kontserdile oli oma publik olemas.”

See, et merepäevade pealava asus tänavu vabas õhus, mitte telgi all, võiks peakorraldaja hinnangul jääda nii ka edaspidi. Suvel tuleb ju tema sõnutsi ikka igasuguse ilmaga arvestada. “Võtsime ka vihmakeebid müüki ja ju selle pärast jäigi suur vihm ära ning neid ei läinud vaja,” naeris Tiiu Tammoja.


MAANUS MASING

MAANUS MASING

Slade’i nautis 1000 inimest

Kuressaare lossihoovis rõõmustas saarlasi laupäeva õhtul legendaarne briti glämmroki lipulaev Slade. Kontserdi korraldaja Aarne Valmis märkis, et ka selle kontserdi täpsed arvud ei ole tal veel käes, aga rahvast oli kindlasti üle tuhande. “Kontsert oli kihvt ja äge, selles osas jäin väga rahule,” nentis ta. Vaid publikut oleks võinud rohkem olla.

2017. aasta suveks on Valmisel juba üks järgmine välisartisti kontsert Kuressaares plaanis küll. “Kindlasti ei ole see seekord merepäevade raames, sest olen aru saanud, et merepäevade korraldajad ei ole välisartisti kontserdist huvitatud,” märkis ta. Kuna läbirääkimised artistiga on veel pooleli, siis tema nime Aarne Valmis veel välja hõigata ei saanud.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 686 korda, sh täna 1)