John Kaju seilas end EM-il seitsmendaks

KONKURENTSIS: John Kaju võistlusega päris rahule ei jäänud. IVO BLUMS

KONKURENTSIS: John Kaju võistlusega päris rahule ei jäänud.
IVO BLUMS

Lätis toimusid purjelaua Formula klassi lahtised Euroopa meistrivõistlused, kus osalesid edukalt ka saarlased John Kaju ja Tristen Erik Kivi.

Võistlustingimused olid tormised, sest tuul puhus kohati kuni 13 m/s, mistõttu enamik sõite sõideti Liepaja muulide vahel. Vaid paariks päevaks viidi sõidud avamerele.

Võistlustel osalesid kaheksa riigi esindajad. Rasketes tingimustes peetud võistluse poodiumile pääsesid eranditult ülikogenud vanameistrid. Euroopa meistritiitli võitis austraallane Steve Allen. Teise koha saavutas Michal Polanowski Poolast ja kolmandaks tuli Janis Preiss Lätist.

Parima eestlasena saavutas kõrge seitsmenda koha John Kaju, kes ütles, et kuna see hooaeg on küllaltki tihe, siis eraldi ettevalmistust ta selleks võistluseks väga ei teinud.

“Kevadel sai võistluste ja treeningutega veidi üle pingutatud, mistõttu pidin vahepeal aja maha võtma ja nüüd lihtsalt polnud enam piisavalt aega,” tunnistas ta, lisades, et võttis seda n-ö tugeva treeningvõistlusena, sest põhieesmärk on novembris toimuv MM. “Vaatamata sellele jääb ikkagi veidi kripeldama see, et lõpuni ei suutnud viiendat kohta hoida – esimesed neli päeva olin viies.”

John Kaju hinnangul maksimum seitsmes koht kindlasti polnud. “Esikolmik oli selgelt teistest üle, 4.–8. kohale oli omaette võistlus ja punktivahed väikesed,” selgitas ta. “Oleks pika võistluse peale paar asja teisiti läinud, oleks koht kohe teine. Praegu tundub, et võrreldes teistega jääb mul veidi varustuse taha. Kuna tipus loevad juba väikesed detailid, siis sealt saaks kindlasti juurde panna.”

John Kaju ütles, et tuuled olid võistlusel keskmiselt tugevad, mis talle pigem ei sobi, ning see on ka üks põhjustest, miks ta viiendalt kohalt tahapoole vajus.

Tristen Erik Kivi saavutas 11. koha ja Karl-Erik Saarm 15. koha. Kivi ja Saarm olid noorte arvestuses parimad, vastavalt esimene ja teine koht.

Tristen Erik Kivi ütles, et eesmärgiks oli TOP 15. “Kohaga olen väga rahul, aga oleks saanud veel paremini, sest tegin ise lihtsaid vigu, millega kaotasin sõitudes mitmeid kohti,” tõdes ta, lisades, et ilmastikuolud olid väga keerulised, tuul väga puhanguline ja õiget varustust oli hästi raske valida.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 83 korda, sh täna 1)