Pille Jõgi maalib, tikib ja kasvatab arbuuse (2)

ISE TEHTUD, HÄSTI TEHTUD: Pille Jõgi looming on imetlusväärne, olgu siis tegu maalide, tikitud rõivaste või külmkapimagnetitega. Sellelgi pildil on Pillel üll omatikitud rõivad, ka vöö on ise meisterdatud. MAANUS MASING

ISE TEHTUD, HÄSTI TEHTUD: Pille Jõgi looming on imetlusväärne, olgu siis tegu maalide, tikitud rõivaste või külmkapimagnetitega. Sellelgi pildil on Pillel üll omatikitud rõivad, ka vöö on ise meisterdatud.
MAANUS MASING

Lümanda põhikooli õpetaja Pille Jõgi ei malda suvepuhkuse ajal rannas lesida, vaid tegeleb hobidega, maalides kivikestele kadakaid, tuulikuid ja purjekaid, tikkides imekauneid õisi või toimetades peenramaal, kus kasvavad arbuusid ja melonid.

Rõõmsameelset Pillet võib sageli näha laatadel, kus ta koos ema Asta Vatsfeldtiga huvilistele nii ema kui ka enda tehtud käsitööd tutvustab ja müüb.

Rannakividele maalib Pille kodusaare vaateid, kleebib teisele poole magneti ja nii saavad kivikestest minikunstiteosed ehk praktilisema meelelaadiga inimeste jaoks külmkapimagnetid.

“See hobi sai alguse koolis lepatriinude tegemisest juba kümmekond aastat tagasi. Maalitud kivid ehk “lepatriinud” panime ilu pärast lillepotti või kusagile mujale kaunistuseks. Hiljem hakkasin kividele maastikupilte maalima,” meenutab ta.

Kivikesele pool tundi

Austrias ja Poolas reisides nägi ta, et paljudes kohtades müüakse meenetena igasuguseid külmkapimagneteid. Reis andis mõtte neid ka ise valmistada. Nõnda on tragi saare naine oma kunstiandele praktilise rakenduse leidnud.

Pille loomingut ei näe aga üksnes magnetitel. Joonistada meeldis talle juba pisikese plikatirtsuna. “Isa ostis mulle virnade viisi joonistusplokke. Päevaga joonistasin ploki täis,” meenutab hobikunstnik.

Nüüd kulub tal kivikesele saaremaise maastiku maalimiseks pool tundi. Kõigepealt katab ta kivi kruntvärviga. Kui alusvärv kuivanud, võtab peenikese pintsli, et sellega kadakaid, purjekaid, tuulikuid või Kuressaare linnust maalida.

Täispikk ligu ilmus laupäevases Saarte Hääles.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 670 korda, sh täna 1)