Lõpeb konkurss väikesadamate preemiatele (1)

Merekultuuriaasta 2016 annab koostöös riigihalduse ministri Arto Aasaga välja kolm rahalist tunnustust Eesti väikesadamate arenguks ning kogukondliku tegevuse tunnustamiseks – kolmele 3000-eurosele preemiale saab kandideerida esmaspäevani.

Arto Aasa sõnul on preemia eesmärk tõsta esile Eesti rannakülade ning saarte rolli väikesadamate arendamisel. “Tugev kohalik kogukond loob eeldused, et Eesti väikesadamad edasi areneksid,” ütles minister.

Preemiale saab esitada juriidilise isiku, seltsingu või kohaliku omavalitsuse üksuse (KOV), kes on sadama omanik, sadamateenuse pakkuja või nende kogukonda esindav aktiivne koostööpartner. Kandidaatide esitamise tähtaeg on 15. august. Valiku teeb komisjon, kuhu kuuluvad Merekultuuriaasta 2016 ja rahandusministeeriumi esindajad ning valdkonna eksperdid. Preemia saajad selguvad hiljemalt oktoobris.

Merekultuuriaasta 2016 tunnustus määratakse juriidilisele isikule, seltsingule või kohaliku omavalitsuse üksusele, kes on osalenud oma piirkonna väikesadama arendamisel, lähtudes kogukondlikust huvist. Tunnustamisel arvestatakse Eesti regionaalarengu strateegia 2014–2020 keskseid põhimõtteid Eesti regionaalarengu suunamisel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 331 korda, sh täna 1)