Moelaval särasid modellid Kallas, Laanet ja Lehtsalu (1)

TUNTUD SAARLASED: Kaubamaja küllaltki kitsastes oludes peetud moesõu tegid aga eriliseks ja kordumatuks just modellid. Fotollinnapea Madis Kallas. MAANUS MASING

TUNTUD SAARLASED: Kaubamaja küllaltki kitsastes oludes peetud moesõu tegid aga eriliseks ja kordumatuks just modellid. Fotollinnapea Madis Kallas.
MAANUS MASING

Saaremaa kaubamajas astusid eile modellidena üles Kuressaare linnapea Madis Kallas, abilinnapea Tiia Leppik, riigikogu liige Kalle Laanet ning veel hulgaliselt teisi saarlasi.

Merepäevade avatseremoonia eelse programmi järgmine kõrghetk saabus kell 13, mil Saaremaa kaubamaja teisel korrusel etendus Piret Pupparti moedemonstratsioon “Briis Saaremaa kaubamajas”.

Moelavastuses esitleti Montoni trendikaid suverõivaid ning pärlina toodi pealtvaatajate silme ette Eesti olümpiadelegatsiooni juba varemgi kaubamajas eksponeeritud esinduskostüümid.

Piret Pupparti sõnul oli kollektsioon inspireeritud merest, madrusetriibud pole vallutanud mitte üksnes tema kollektsiooni, vaid terve moemaailm on neisse hetkel kõrvuni armunud.

“Modelliks olemine on kindlasti raskem,” arvas demonstratsioonil säranud Kuressaare linnapea Madis Kallas oma linnapea ametit modellitööga võrreldes.

Päev jätkus pressikonverentsiga Maiasmoka kohvikus, mida juhtis merepäevade tänavune moderaator Marek Sadam, kes muuseas kostitas osalejaid heldelt lauluga.

Merepäevade tänavuse juubeliaasta moto on Ultima Thule – üks esinejaistki kannab just sellist nime. Eriti suurt heameelt tundis korraldustiim ent peaesineja Ewert and the Two Dragonsi üle, kellest tõotab tulla suur publikumagnet.

Raha merepäevade mastaabis ürituse korraldamiseks leiti koostöös linnavalitsuse ja sponsoritega, lisatoetust saadi ka erinevate projektide
kaudu.

Peakorraldaja Tiiu Tammoja tõi välja summade umbkaudsed kontuurid: linnavalitsuse panus oli suurusjärgus 10 000–13 000 eurot, sponsorite osa 60 000–70 000 eurot.

Tänavune merefestival kulgeb juubeli tähe all, kuid peakorraldaja Tiiu Tammoja siiski midagi erilist välja ei toonud. Ka väikesi tehnilisi viperusi, mis eelkõige ilmastikust põhjustatud, ei pidanud ta kuigi märkimisväärseks. Küll aga on merepäevade esimese päeva programm külastajatele tasuta – juubeliaasta kingitus.

Meelelahutuse pakkumisele lisaks loodab linnavalitsus just merepäevade abiga tõmmata tähelepanu Kuressaare merepiirile ja ranna-alale ning seeläbi leida võimalusi selle korrastamiseks ja paremale tasemele tõstmiseks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 206 korda, sh täna 1)