Kärlal alustati uue rahvamaja ehitusega (3)

2 X TERJE TRUUMAA, OÜ KLOTOID

TERJE TRUUMAA, OÜ KLOTOID

Eile alustati tööd Kärla uue rahvamaja püstitamiseks, mis tähendab, et praegune hoone lammutatakse ja 1,5 miljoni euro eest ehitatakse täiesti uus maja.

Tööd peaksid lõppema tuleva aasta teises pooles. Hoone ehitab AS Tesman, kes võitis juulis lõppenud riigihankekonkursi.

Kärla klubi blogisse ilmusid üleeile õhtul pildid tühjadest seintest ja ruumidest koos allkirjaga, mis nentis, et nüüd läheb rahvamaja hoone ehitajate kätte. Eelnevalt tehti tühjaks kõik kapid ja võeti üles ka põrand, millel on tantsinud sadu jalapaare.

Lääne-Saare valla infotöötaja Merike Lipu sõnas, et uue rahvamaja ehitus sai võimalikuks tänu valdade ühinemisele. Kärla kandi inimestele ning eelkõige kultuuri tegevatele ja nautivatele inimestele on tema sõnul uus rahvamaja olnud pikka aega oodatud. SA Lääne-Saare Kultuur tegevjuhi Pille Mägi sõnul peaks 180 istekohaga ja täismõõtmetes lavaga rahvamaja kõigi eelduste kohaselt valmima 2017. aasta 1. augustiks.

“Sellisel suurel laval on palju rohkem võimalusi pakkuda inimestele täisväärtuslikke tantsuetendusi ning muidugi peaksid rõõmu tundma mitte ainult Kärla inimesed, vaid kogu Lääne-Saare vald, sest selline sündmus on heaks aluseks kultuuri edendamisele,” ütles Mägi.

“Tänase seisuga puudub vallas selline maja, mis mahutaks ka ülevallalisi üritusi, nagu näiteks vabariigi aastapäeva vastuvõtt, eakate jõulupidu, valla sünnipäev jne,” märkis Merike Lipu. Uude, 1200-ruutmeetrisesse rahvamajja on planeeritud ka raamatukogu.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 970 korda, sh täna 1)