Monk otsib oma kööki nobedat abilist (1)

 TULISED ELAMUSED: Idamaises köögis kasutatakse toidu maitsestamiseks erinevaid maitseaineid ja vürtse. Restorani Monk omanik Bali Chauhan ei pelga ka ise pliidi juures tegutseda. AANUS MASING

TULISED ELAMUSED: Idamaises köögis kasutatakse toidu maitsestamiseks erinevaid maitseaineid ja vürtse. Restorani Monk omanik Bali Chauhan ei pelga ka ise pliidi juures tegutseda.
MAANUS MASING

Auriga kaubanduskeskuses juba viis aastat idamaiseid roogasid pakkunud restoran Monk vajab kokka.

India, Hiina, Tai ja Jaapani toite pakkuv söögikoht on end viimastel aastatel kindlalt Saaremaa toidukaardile kinnitanud. Lisaks kohapeal söömisele saab toitu kaasa osta ja taksoga koju tellida. Suurematel üritustel üle Eesti on Monki töötajad välitelgiga kohal ja pakuvad eksootilisi hõrgutisi.

Kokk peab kärme olema

Sanju Baltic OÜ, mille alla restoran Monk kuulub, indialasest omanik Bali Chauhan täpsustas jutuajamise alguses, et tegu on siiski kokaabilise kohaga. “Kokaks saamiseks tuleb palju harjutada ja õppida,” rõhutas Bali. “See on Aasia köök ja midagi pole teha, maitse ei tule välja, kui eestlane seda teeb,” märkis ta. Lohutuseks ütles Bali, et võimatu see siiski pole, tuleb lihtsalt palju vaeva näha. “Aga pigem on see siiski kokaabi koht. Otsin head, tublit ja kiiret töötajat. Jah, kiirus on väga oluline, ilma ei saa,” kinnitas ta.

Kokaabiline võib tema sõnul olla ka naisterahvas. “Kuigi meestele sobib kokaamet rohkem, sest see on tõeliselt raske. Suured pannid on rasked ja kogu see töö köögis on raske,” selgitas Bali.

Töö on vahetustega, aga soovi korral saab teha ka pikki päevi, sest restoran on avatud kella 11–21-ni. Kokaabilisel tuleb enda järelt pärast ka köök koristada. “Puhtus on oluline, ilma ei saa,” kinnitas Bali Chauhan.

Ta tunnistas, et esimesed kaks aastat oli päris keeruline saarlasi idamaist toitu sööma meelitada. “Väga raske oli tõesti, aga nüüd läheb iga aastaga paremaks. Suured tänud Maidu Lempule, kes mind igati toetas ja julgustas,” rääkis restoranipidaja, kes peab plaani laieneda. Miks mitte näiteks kesklinna kolida. “Turist siia (Auriga keskusesse – toim) ei liigu, nemad jäävad vanalinna. Sel suvel proovisin turul teha – juuni-juuli olin letiga turul –, aga mul endal on nii palju tööd, pidin lõpetama,” rääkis ta.

Koos magustoitudega on Monki menüüs 86 rooga. “India, Hiina, Tai, Jaapani sushi, meil on esindatud neli erinevat kööki,” märkis Bali. Erandiks on friikartulid, mida omanik peab rohkem eestipäraseks toiduks. Samuti pasta, mis on Itaaliast.

“See on ikka aasiapärane koht ja ma ei saa siin hakata midagi saaremaist pakkuma. Inimesed ei oota seda, me oleme ikkagi Saaremaa ainus Aasia restoran,” meenutas ta. Seetõttu pole ka kohe nende kõrval asuv Hesburger ja kaubanduskeskuse teisel korrusel tegutsev restoran Koidutäht neile konkurentideks.

Suurematel üritustel ollakse oma toitudega alati kohal, seda ka mandril.

Toitlustavad Pärnus Weekendil

Kolmapäeva hommikul käisid restorani köögis parasjagu ettevalmistused Pärnu Weekend-festivalile sõitmiseks. Kolmel päeval töötatakse seal ööpäevaringselt. “See on väsitav, aga sinna tuleb sada tuhat inimest, peame vastu,” oli Bali optimistlik.

Aastate jooksul on ta toitlustamas käinud nii Õllesummeril, Viljandi folgil kui ka jaanituledel. “Kohe tulevad merepäevad, tööd on. Tekkinud on ka püsikliendid, näiteks üks Gerda käib peaaegu iga päev,” tähendas ta.

Monki restoranist oli hiljuti lugu ka TV3-s ning nüüd tulevat ka mandriinimesed küsima, kas see on see Monk, rõõmustab omanik söögikoha populaarsuse üle.

Uus töötaja peaks kindlasti oskama inglise keelt, sest köögis töötavad kokad on pärit Indiast. Bali ise räägib eesti keelt vabalt. “Ei ole raske keel, aga harjutama peab. Ma olin varem Tallinnas Meritoni hotellis, seal rääkisid kõik köögis vene keelt, aga Kuressaares ei räägi keegi vene keelt – pidin ju klientidega rääkima, nii saingi keele selgeks.”

Tööle soovija saab teha proovipäeva, kuid toitu valmistama teda siis veel ei lubata. “Näitan ära, kus mis on – seal on külmkapp, seal asjad, tutvustan,” selgitas Bali. Palganumbrist saab tööle kandideerija Baliga ise kõnelda.

Lisaks soovitas Bali huvilistel kindlasti külastada Monki Facebooki lehte. 

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 622 korda, sh täna 1)