Zoom8 MM-il stardib seitse saarlast

Roomassaares algavatel purjetamise Zoom8 klassi maailmameistrivõistlustel saadab Saaremaa merispordi seltsi treener Viktor Umb võistlustulle seitse sportlast ja ootab neilt jõukohast sooritust.

“Otseselt kohti me paika pannud ei ole, sest see võib hakata võistlemist pärssima,” ütles Viktor Umb, lisades, et pigem üritatakse läheneda nii, et kõik meie purjetajad annaksid endast selles võistluses maksimumi.

Saarlastest asuvad võistlustulle Marie Pihlas, Mark Paomees, Henri Paomees, Martin Vesberg, Peeter Kaju, Karl Ader ja Eke-Ao Nettan.

“Kuna võistlus on kodus, siis otsustasime anda võimaluse paljudele, kuigi noorematel saab olema raske, aga palju sõltub ka ilmadest,” nentis Viktor Umb.

Saarlastest peaks liider olema Marie Pihlas, kes mullu võitis hõbeda. Treener ütles, et Pihlase puhul sõltub palju sellest, kuidas ta oma mõttemaailmaga toime tuleb, sest tehniliselt on ta väga heal tasemel.

Viktor Umbi sõnul kulges meie purjetajate ettevalmistus hooaja tähtsaimaks võistluseks nii ja naa. “Kohati päris hästi, siis on jälle olnud probleeme,” tunnistas ta. “Meie tipud ei soovinud kevadel Lõuna-Euroopa laagrisse minna ja eks see nüüd võistluse käigus paistab, mis saama hakkab. Muidu oleme valmistunud mitte ainult Roomassaares, vaid ka teistes Eesti kohtades.”

Samas ei osanud Viktor Umb öelda, kui palju koduveed abiks on. Ta märkis, et merelaine ja tuul on saarlastest purjetajatele siin muidugi tuttavad. “Kui puhub merelt, on stabiilsem, kui maalt, on heitlikum. Tipud on aga väga heal tasemel ja küll nad selle läbi näevad,” selgitas ta.

Viktor Umbi hinnangul on maailmameistrivõistlustele saabunud sportlaste ülemine tipp terav. “Aga Zoom8 on selline ülemineku paadiklass ja siin paneb palju paika võistleja kehakaal ja vahetu võistlus,” tõdes ta. “Kui on tugev tuul, siis on paremad võimalused suurematel sportlastel, kui vahepealne, siis on raskematel purjetajatel keerulisem. Meil on õnneks selline rivistus, kus tuul on alati kas kellegi poolt või kellegi vastu. Aga kokkuvõttes loodan, et meile saab asi olema soodne.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 181 korda, sh täna 1)