“Kõik puhuvad” reidil jäi vahele üks jääknähtudega juht (5)

Eile toimunud “Kõik puhuvad” reidil tabati üks joobetunnustega juht.

Kuressaare politseijaoskonna patrulltalituse piirkonnavanema Meelis Juhandi sõnul lasi politsei viie tunni jooksul puhuda 388 juhil ja reidi käigus tabati üks nn jääknähtudega autojuht.

Juhandi sõnul mõõdeti tema joobe suuruseks 0.13 mg/l kohta. “Isiku enda tunnetus oli see, et ta on kaine, kuigi nad olid eelmine õhtu käinud kalal ja tarvitanud alkoholi,” rääkis Juhandi ja märkis, et tegelikult oli autos olemas ka kaine juht. Juhandi lisas, et autojuhid peaksid enne rooli istumist oma tervislikku seisundit ikkagi kontrollima.

Puhumisreidi käigus tehti märkus ka ühele liinil olnud bussijuhile, kellel oli turvavöö kinnitamata. Juhandi tuletas meelde, et ka eelmisel nädalal surmaga lõppenud liiklusõnnetuses oli hukkunul turvavöö kinnitamata.

„Nii palju kui meil teada on praegu, ta võis olla tarvitanud ka alkoholi. See on praegu küll ekspertiisi taga ja menetlus seda selgitab,” rõhutas Juhandi.

Ta lisas, et praegusel suvisel ajal, kus palju pidulisi soovib ka ringi liikuda, on suur roll kindlasti sõpradel, kes võimalikke alkoholitarvitanud peokaaslasi üritaksid roolist eemale hoida. Viimase abinõuna tõi ta välja kasvõi võtmete ära võtmise ja rõhutas, et kindlasti tuleks joobes rooli tükkijatest politseile teada anda.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 825 korda, sh täna 1)