Kindral Kurvitsa kapten Tüür: kuritegelikkust merel ei kohta

KAPTENIROLLIS: Enne Kapten Kurvitsale tööle tulemist polnud Tüür kaptenirolli veel proovida saanud. MAANUS MASING

KAPTENIROLLIS: Enne Kapten Kurvitsale tööle tulemist polnud Tüür kaptenirolli veel proovida saanud.
MAANUS MASING

Kindral Kurvitsa pardal võtab vastu kapten Tüür. Kaarel Tüür. Muhulane, kes politsei- ja piirivalveameti suurima laeva kapteniks saamise eel ennast siin- ja sealpool ookeani otsimas käis.

Kindral Kurvits seisab Saaremaa sadama kai ääres. Seal, kus vahel harva ristluslaevad seisavad. Käimas on tavaline töönädal, kus merepiiri kontrolliv laev piiri lähedal sõidabki.

Ei maksa arvata, et kui silmapiiril on näha politsei- ja piirivalvelaeva, siis ilmtingimata on merepiir lekkinud. Ei ole. Laevad ja mehed nende peal teevad lihtsalt oma tööd ja hoolitsevad, et meil kõigil oleks turvaline. Või on nad näiteks tormivarjus.

Kaarel Tüür tuleb Saarte Häälele trappi vastu koos mehega, kelle rinnal ilutsevalt sildilt võib lugeda, et nimeks on Mati Sooäär.

Tuleb välja, et veel üks muhulane. Ehk siis muhulase Tüüri asetäitja on muhulane Sooäär. Üks ühest, teine teisest saare otsast. Muhulaste seas tundub tõesti palju meremehi olevat. Mehed ise muigavad muhedalt, et said lehemeest ja piltnikku üllatada.

Politsei- ja piirivalvelaevas ei ole juba aasta aega komandöri. Nimetati kapteniks ümber. Pole ka sõjaväelist korda, vaid kehtivad reeglid, mis tsiviillaevas. Kapten Tüüri kajutis on avatud arvuti, kust paistab kaart ja selle pealt Muhu. Käimas on Muhu väina regatt ning otseülekandes saab kaasa elada, kuidas pisikesed täpid vaikselt Suure väina poole liiguvad.

Täispikk persoonilugu ilmus laupäevases Saarte Hääles.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 704 korda, sh täna 1)