Kammerfest: Tervitus Schubertilt ja võimas kuningas Brahms

Homme 2. augustil kell 19.00 Kuressaare Kultuurikeskuses algavad XXII Kuressaare Kammermuusika Päevad, Eesti vanim kammermuusikafestival, mis 21 aasta jooksul on kujunenud tõelist maailmaklassi näitavaks ja üle maailma tipp-artiste kokku toovaks muusikaürituseks. Üheks oodatuimaks pärliks paljude muusikasõprade jaoks saanud just avakontsert, millel on lavale astunud ka festivali peakorraldaja ja kunstiline juht, tohutu kogemustepagasiga kammermuusik , värvika ja nüansirohke klaverikäsitlusega pianist Andres Paas. Koostöös erinevate maade kammermuusikutega on festivali avakontsertidel läbi aegade tulnud ettekandele tõeliselt kaalukas osa kammermuusika suurimatest meistriteostest. Seekordse avakontserdi kohta on Andres Paas ise ütelnud järgmist:

“Minu seekordseteks lavapartneriteks on väljapaistvad muusikud Moskvast: festivali publikule juba tuttav paljude konkursside võitja tšellist Rustam Komatškov ja viiuldaja Aleksander Trostjanski, kes muuhulgas on kuulsa Tšaikovski konkursi laureaat. Esmakordselt astub festivalil üles rahvusvaheliste konkursside, sh Juri Bašmeti nimelise vioolakonkursi laureaat vioolamängija Ilja Hoffman. Avakontserdi kava raskuspunkti kannab kontserdi teises pooles ettekandele tulev J. Brahmsi kõige pikem instrumentaalteos – üle viiekümne minuti kestev klaverikvartett nr 2 A-duur – see on teos, mis kestab tema sümfooniatestki kauem. Tegemist on nelja solisti ansambliga, milles siiski kaalukaim roll on klaveril.”
Andres Paas on lisanud, et see on siiani ilmselt koguni kauneim teos, mida ta on mängi

Photo: Marco Borggreve

Photo: Marco Borggreve

nud.

Avakontserdi esimeses pooles võib aga nautida  kogu maailmas tuntud heal tasemel Vene keelpillikooli. Kõlavad muusikalised tervitused nii üheks esimeseks romantikuks loetavalt Franz Schubertilt kui Ungari heliloojate ühelt lipulaevalt Zoltán Kodálylt.

 

Kristi Hinsberg

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 225 korda, sh täna 1)