Saaremaa Cup tõi saarele sadu noori pallureid

Kuressaares lõppes eile noorte jalgpalliturniir Saaremaa Cup, millest võttis osa 47 võistkonda ja üle 500 noore jalgpalluri Saaremaalt, mandrilt, Valgevenest, Lätist, Soomest ja Venemaalt. FC Kuressaare vutipoisid- ja neiud jätsid koju mitmed medalikohad.

Peakorraldaja Jan Važinski kiitis FC Kuressaare kasvandikke. “Kõik võistkonnad olid tublid,” kinnitas ta. Samuti tõi ta välja külaliste kõrget taset. Nimelt mängisid ja ka võitsid mitmeid finaale Läti, Vene ja Valgevene võistkonnad. Mängud kestsid turniiril kaks korda kakskümmend minutit.

Važinski lisas, et turniiri üks peamisi eesmärke on see, et siinsed noored saaksid osaleda korralikul turniiril, ilma, et nad peaksid pikka bussisõitu ette võtma. “Kuna elame saarel, siis on meil väga palju sõite  mängudele ja turniiridele, mis toimuvad tihtipeale mandril,” märgib peakorraldaja  ja lisab, et Saaremaa Cup pakub ühtlasi hea võimaluse lastevanematele oma laste mängule kaasa elada.

Važinski rõhutas, et selliste turniiride puhul on väga oluline ajakavast kinni pidamine ja selles osas kõik sujus. Olid ju paljud turniirist osavõtjad ikkagi esimest korda Saaremaal ja nii tahtsid nad pärast mänge siin pisut ka ringi vaadata.

Hea meeleolu lõi turniirile esmaspäeval toimunud rongkäik ja avatseremoonia. “Tee ääres oli palju rahvast ja elasid kaasa, välikohvikutes kõik plaksutasid,” märkis Važinski.

Ta kinnitas, et turniiri korraldatakse hea meelega ja järgmiseks aastaks on sel aastal osalenud meeskondadele juba kutsed edasi antud. Tuleval aastal toimub Saaremaa Cup 15. korda.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 268 korda, sh täna 1)